---
title: "TORGERSEN MAT OG PØLSEMAKERI AS (932265354): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TORGERSEN MAT OG PØLSEMAKERI AS i Øvre Eiker hadde 16 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Morten Torgersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932265354-torgersen-mat-og-polsemakeri-as"
---

# TORGERSEN MAT OG PØLSEMAKERI AS

Produksjon av ferdigmat · Øvre Eiker · Etablert 1982

- Org.nr: 932 265 354
- E-post: tor.lars@online.no
- Nettsted: [torgersenmat.no](https://torgersenmat.no)
- Daglig leder: Morten Torgersen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16 mill. kr (+9,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 885 107 kr (Margin 5,5 %)
- Ansatte: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 15,5 % i 2024
- Likviditet: 3,86 (meget god). Opp fra 2,63 i 2024
- Soliditet: 81,7 % (meget god). Opp fra 75,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,9 % | 26,6 % | 15,5 % | 8,2 % |
| Driftsmargin | 15,0 % | 18,5 % | 18,8 % | 11,9 % | 5,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 33,8 % | 20,2 % | 10,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,76 | 2,63 | 3,86 |
| Soliditet | 77,7 % | 79,2 % | 78,3 % | 75,3 % | 81,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 211 | 13 610 | 15 050 | 14 644 | 15 957 |
| Driftsresultat | 1 838 | 2 521 | 2 831 | 1 750 | 885 |
| Årsresultat | 1 432 | 1 968 | 2 263 | 1 529 | 830 |
| Driftsmargin | 15 % | 18,5 % | 18,8 % | 11,9 % | 5,5 % |
| Sum gjeld | 1 728 | 2 035 | 2 631 | 3 287 | 2 314 |
| Sum driftskostnader | 10 374 | 11 090 | 12 219 | 12 894 | 15 071 |
| Finansresultat | 3 | 9 | 79 | 221 | 181 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 909 | 1 970 | 1 066 |
| Anleggsmidler | 1 309 | 1 034 | 2 289 | 4 958 | 4 235 |
| Omløpsmidler | - | - | 9 835 | 8 351 | 8 416 |
| Sum eiendeler | 7 740 | 9 765 | 12 124 | 13 309 | 12 651 |
| Egenkapital | 6 012 | 7 729 | 9 493 | 10 022 | 10 337 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 614 | 3 171 | 2 182 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 18 | 116 | - |

## Ledelse og styre

- Morten Torgersen: Daglig leder og styremedlem
- Tor Lars Torgersen: Styrets leder
- Vegard Torgersen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stasjonsgata 34, 3300 Hokksund
- Postadresse: Postboks 175, 3301 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.850 Produksjon av ferdigmat
- Etablert: 02.01.1982
- Tidligere navn: TORGERSEN AS (1995 til 1998)
- Aksjekapital: 700 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1997
- Revisor: [KOPSTAD OG KURE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922176647-kopstad-og-kure-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [THOR EGIL STØLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/977047226-thor-egil-stolen-as)
- Størrelse: Nr. 24 av 60 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, produksjon og vidreforedling av kjøttvarer, cateringsvirksomhet og drift av fast eiendom, samt alt hva hermed står i forbindelse med dette, herunder delta i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 20.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000283883&sokeverdi=932265354&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SJOKOLADE SALONGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/984307136-sjokolade-salongen-as) | Øvre Eiker | 14 | 7,68 mill. kr | +16 % |
| [EIKER GÅRDSYSTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/985020183-eiker-gardsysteri-as) | Øvre Eiker | 6 | 5,07 mill. kr | −9,9 % |
| [MANNAVITA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/976745000-mannavita-norway-as) | Øvre Eiker | - | 70 kr | - |
| [FERDIGMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/916837704-ferdigmat-as) | Arendal | 16 | 14,6 mill. kr | −15,1 % |
| [BABAN AS](https://www.norscout.com/no/company/922112835-baban-as) | Bergen | 14 | 9,68 mill. kr | +3,3 % |
| [M AAKERVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/910008714-m-aakervik-as) | Namsos | 16 | 34,2 mill. kr | +11,2 % |
| [GOD MIDDAG AS](https://www.norscout.com/no/company/826341572-god-middag-as) | Lyngdal | 14 | 3,85 mill. kr | −4,6 % |
| [FESTØY AS](https://www.norscout.com/no/company/985508623-festoy-as) | Ørsta | 17 | 14,3 mill. kr | −10,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.05.2026.
