---
title: "UVA IMPORT AS (932299763): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "UVA IMPORT AS i Stavanger hadde 570 902 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932299763-uva-import-as"
---

# UVA IMPORT AS

Engroshandel med drikkevarer · Stavanger

- Org.nr: 932 299 763
- Styreleder: Arne Larsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 570 902 kr (+148,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 25 833 kr (Margin 4,5 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,7 % (god). Ned fra 31,3 % i 2024
- Likviditet: 3,94 (meget god). Opp fra 3,11 i 2024
- Soliditet: 74,6 % (meget god). Opp fra 67,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 31,3 % | 13,7 % |
| Driftsmargin | - | 19,0 % | 4,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 39,5 % | 15,9 % |
| Likviditetsgrad | - | 3,11 | 3,94 |
| Soliditet | 100,0 % | 67,9 % | 74,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,5 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 230 | 571 |
| Driftsresultat | 0 | 44 | 26 |
| Årsresultat | 0 | 36 | 15 |
| Driftsmargin | - | 19 % | 4,5 % |
| Sum gjeld | 0 | 62 | 49 |
| Sum driftskostnader | 0 | 186 | 545 |
| Finansresultat | - | 1 | −4 |
| Resultat før skatt | 0 | 44 | 22 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 94 | 192 | 195 |
| Sum eiendeler | 94 | 192 | 195 |
| Egenkapital | 94 | 130 | 145 |
| Kortsiktig gjeld | - | 62 | 49 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Arne Larsen: Styrets leder
- Eirik Bredvang: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Henrik Steffens gate 20, 4008 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.340 Engroshandel med drikkevarer
- Etablert: 26.09.2023
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 29.09.2024
- Størrelse: Nr. 382 av 561 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Importere vin, øl og brennevin til Norge for videresalg, samt det som naturlig står i forbindelse med dette. Dette gjøres med den hensikt å bidra til økonomisk avkastning for eierne.

## Siste endringer

- 09.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 10.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000050783&sokeverdi=932299763&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SOUTHWESTWINES AS](https://www.norscout.com/no/company/925926701-southwestwines-as) | Stavanger | - | 732 793 kr | - |
| [SCAN-VIN AS](https://www.norscout.com/no/company/976307356-scan-vin-as) | Stavanger | - | 441 235 kr | −61,2 % |
| [RABASKA AS](https://www.norscout.com/no/company/933062465-rabaska-as) | Stavanger | - | 1,19 mill. kr | - |
| [QUALITY WINE IMPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/915131026-quality-wine-import-as) | Stavanger | - | 346 564 kr | - |
| [AS PASSION FOR WINE](https://www.norscout.com/no/company/912586677-as-passion-for-wine) | Stavanger | - | 2,21 mill. kr | +3,3 % |
| [WERNER IMPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/934047397-werner-import-as) | Stavanger | - | 70 551 kr | - |
| [STRAEN VIN & RABALDER AS](https://www.norscout.com/no/company/981007514-straen-vin-rabalder-as) | Stavanger | - | 5,94 mill. kr | +11,2 % |
| [MAVAMA BARDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/930762040-mavama-bardrift-as) | Stavanger | - | 61 312 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
