---
title: "MØRESEKK AS (932333503): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MØRESEKK AS i Haram hadde 3,39 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Bjørn Urkedal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932333503-moresekk-as"
---

# MØRESEKK AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Haram · Etablert 2023

- Org.nr: 932 333 503
- Daglig leder: Bjørn Urkedal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,39 mill. kr (+92,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 864 272 kr (Margin 25,5 %)
- Ansatte: 5 (Uendret siden oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 5
- februar 2026: 6
- juli 2026: 7
- oktober 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 65,8 % (meget god). Opp fra 28,3 % i 2024
- Likviditet: 1,56 (god). Ned fra 2,56 i 2024
- Soliditet: 39,0 % (god). Ned fra 67,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,3 % | 65,8 % |
| Driftsmargin | −2,9 % | 12,0 % | 25,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 44,6 % | 132,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,37 | 2,56 | 1,56 |
| Soliditet | 58,0 % | 67,8 % | 39,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,5 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 218 | 1 755 | 3 385 |
| Driftsresultat | −6 | 211 | 864 |
| Årsresultat | −5 | 166 | 652 |
| Driftsmargin | −2,9 % | 12 % | 25,5 % |
| Sum gjeld | 282 | 263 | 1 109 |
| Sum driftskostnader | 224 | 1 545 | 2 521 |
| Finansresultat | 0 | 0 | −26 |
| Resultat før skatt | −6 | 211 | 839 |
| Anleggsmidler | 1 | 154 | 406 |
| Omløpsmidler | 670 | 664 | 1 410 |
| Sum eiendeler | 672 | 818 | 1 816 |
| Egenkapital | 390 | 555 | 708 |
| Kortsiktig gjeld | 282 | 259 | 902 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 4 | - |

## Ledelse og styre

- Bjørn Urkedal: Daglig leder
- Erlend Uglem: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tennfjordneset 153, 6264 Tennfjord
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 09.10.2023
- Aksjekapital: 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 31.10.2023
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 130 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Innsamling av ikke-farlig avfall.

## Kunngjøringer

- 23.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000202419&sokeverdi=932333503&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000556932&sokeverdi=932333503&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000556931&sokeverdi=932333503&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DAHL TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/935403022-dahl-transport-as) | Ullensaker | 5 | 7,97 mill. kr | - |
| [SØPPELTAXI OSLO OG VIKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/925392960-soppeltaxi-oslo-og-viken-as) | Oslo | 5 | 2,85 mill. kr | +11,6 % |
| [RH RENOVASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/926461664-rh-renovasjon-as) | Evje og Hornnes | 5 | 12,7 mill. kr | +15,1 % |
| [TRYSIL RENOVASJON OG CONTAINERUTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/937081243-trysil-renovasjon-og-containerutleie-as) | Trysil | 5 | - | - |
| [EASYAVFALL AS](https://www.norscout.com/no/company/927266113-easyavfall-as) | Nittedal | 5 | 19,3 mill. kr | +10,6 % |
| [RENOVASJONEN EGENREGI AS](https://www.norscout.com/no/company/989190970-renovasjonen-egenregi-as) | Stavanger | - | 226 mill. kr | +12,9 % |
| [NORWEGIAN WASTE AGENCY AS](https://www.norscout.com/no/company/927089637-norwegian-waste-agency-as) | Askøy | 5 | 32,6 mill. kr | +104,9 % |
| [RENOVASJONEN NÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/989190865-renovasjonen-naering-as) | Stavanger | - | 136 mill. kr | +13,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
