---
title: "HOVSLAGER DANIEL AS (932388103): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HOVSLAGER DANIEL AS i Rælingen hadde 1,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Daniel Evensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932388103-hovslager-daniel-as"
---

# HOVSLAGER DANIEL AS

Tjenester tilknyttet husdyrhold · Rælingen

- Org.nr: 932 388 103
- Daglig leder: Daniel Evensen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,9 mill. kr (+2,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 104 242 kr (Margin 5,5 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,6 % (god). Opp fra −53,4 % i 2024
- Likviditet: 3,07 (meget god). Opp fra 1,51 i 2024
- Soliditet: 80,6 % (meget god). Opp fra 74,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −53,4 % | 11,6 % |
| Driftsmargin | - | −13,2 % | 5,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −72,5 % | 14,5 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,51 | 3,07 |
| Soliditet | 100,0 % | 74,0 % | 80,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,4 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 1 849 | 1 902 |
| Driftsresultat | - | −243 | 104 |
| Årsresultat | 0 | −247 | 102 |
| Driftsmargin | - | −13,2 % | 5,5 % |
| Sum gjeld | 0 | 230 | 182 |
| Sum driftskostnader | - | 2 092 | 1 797 |
| Finansresultat | - | −3 | −2 |
| Resultat før skatt | 0 | −247 | 102 |
| Anleggsmidler | 0 | 538 | 382 |
| Omløpsmidler | 24 | 348 | 558 |
| Sum eiendeler | 24 | 885 | 940 |
| Egenkapital | 24 | 655 | 758 |
| Kortsiktig gjeld | - | 230 | 182 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Daniel Evensen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Trettåsen 56, 2008 Fjerdingby
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.620 Tjenester tilknyttet husdyrhold
- Etablert: 16.10.2023
- Aksjekapital: 60 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 31.01.2024
- Størrelse: Nr. 55 av 190 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Håndverkstjenester knyttet til hest og hestesport, konsulentvirksomhet og undervisning.

## Kunngjøringer

- 27.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000212856&sokeverdi=932388103&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GUNNAR TORSHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/913038886-gunnar-torsheim-as) | Tønsberg | - | 1,94 mill. kr | +15,6 % |
| [MOLINA AS](https://www.norscout.com/no/company/917727813-molina-as) | Indre Østfold | - | 1,83 mill. kr | −0,9 % |
| [HEGGHEIM MULTITJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/927123851-heggheim-multitjenester-as) | Herøy | - | 1,96 mill. kr | +47,6 % |
| [FOSEN MULTISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/828155482-fosen-multiservice-as) | Ørland | - | 1,79 mill. kr | +26,3 % |
| [SKAGEN SMIE & HOVSLAGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/915108326-skagen-smie-hovslageri-as) | Melhus | - | 1,97 mill. kr | +3,7 % |
| [ASKER KATTEHOTELL AS](https://www.norscout.com/no/company/998510252-asker-kattehotell-as) | Asker | - | 1,75 mill. kr | −4,8 % |
| [WOLFRAM AS](https://www.norscout.com/no/company/914497388-wolfram-as) | Eidsvoll | - | 2,04 mill. kr | +24,8 % |
| [BJØRKÅSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/931778153-bjorkasen-as) | Oppdal | - | 1,72 mill. kr | +24,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
