---
title: "RØRLEGGER SVARSTAD AS (932448149): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØRLEGGER SVARSTAD AS i Rælingen hadde 70 581 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932448149-rorlegger-svarstad-as"
---

# RØRLEGGER SVARSTAD AS

Rørleggerarbeid · Rælingen

- Org.nr: 932 448 149
- Styreleder: Mentz Martin Svarstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 70 581 kr (−84,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −231 960 kr (Margin −328,6 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −61,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 7,5 % i 2024
- Likviditet: 0,05 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,66 i 2024
- Soliditet: −123,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 6,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,5 % | −61,9 % |
| Driftsmargin | - | 5,0 % | −328,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 108,1 % | - |
| Likviditetsgrad | 0,16 | 0,66 | 0,05 |
| Soliditet | 9,0 % | 6,5 % | −123,1 % |
| Gjeldsgrad | 10,1 | 14,4 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 459 | 71 |
| Driftsresultat | −20 | 23 | −232 |
| Årsresultat | −20 | 22 | −232 |
| Driftsmargin | - | 5,0 % | −328,6 % |
| Sum gjeld | 104 | 466 | 560 |
| Sum driftskostnader | 20 | 436 | 303 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −20 | 23 | −232 |
| Anleggsmidler | 97 | 192 | 225 |
| Omløpsmidler | 17 | 307 | 26 |
| Sum eiendeler | 114 | 499 | 251 |
| Egenkapital | 10 | 32 | −309 |
| Kortsiktig gjeld | 104 | 465 | 560 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 1 | - |

## Ledelse og styre

- Mentz Martin Svarstad: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Opphaugen 7, 2009 Nordby
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 17.10.2023
- Tidligere navn: RØRLEGGER AKUTTEN AS (2023 til 2026)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 21.03.2024
- Regnskapsfører: [VIKEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/995526808-viken-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 2 576 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rørleggerarbeid og salg av varer og tjenester.

## Siste endringer

- 30.09.2026: Navn endret
- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 30.09.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000766724&sokeverdi=932448149&spraak=nb)
- 30.09.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000766723&sokeverdi=932448149&spraak=nb)
- 15.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000382515&sokeverdi=932448149&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EV HØYTRYKK OG MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/936568459-ev-hoytrykk-og-miljo-as) | Rælingen | - | 213 799 kr | - |
| [JÖRMUNGANDR AS](https://www.norscout.com/no/company/932609827-jormungandr-as) | Rælingen | - | 1 225 kr | - |
| [NYGÅRD RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/925804053-nygard-ror-as) | Rælingen | - | 878 137 kr | −21 % |
| [HALLVARD OLSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/816876362-hallvard-olsen-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [RØRMESTER1 AS](https://www.norscout.com/no/company/993365807-rormester1-as) | Rælingen | - | 1,54 mill. kr | +20,3 % |
| [T&K GRANLUND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/931408070-t-k-granlund-holding-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [HETLAND RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/995943816-hetland-rorleggerbedrift-as) | Rælingen | - | 2,43 mill. kr | −16,6 % |
| [NORDIC COMFORT AS](https://www.norscout.com/no/company/936298494-nordic-comfort-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.10.2026.
