---
title: "GULLFISKEN JR AS (932520451): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GULLFISKEN JR AS i Hammerfest hadde 1,05 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Sondre Rønning. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932520451-gullfisken-jr-as"
---

# GULLFISKEN JR AS

Fiske og fangst i sjø · Hammerfest

- Org.nr: 932 520 451
- Daglig leder: Sondre Rønning (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,05 mill. kr (+84,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 250 847 kr (Margin 23,9 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,7 % (meget god). Opp fra 4,5 % i 2024
- Likviditet: 0,54 (svak). Opp fra 0,32 i 2024
- Soliditet: 24,6 % (god). Opp fra 6,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,5 % | 24,7 % |
| Driftsmargin | 44,6 % | 6,7 % | 23,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 87,4 % | 158,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,04 | 0,32 | 0,54 |
| Soliditet | 4,0 % | 6,0 % | 24,6 % |
| Gjeldsgrad | 23,9 | 15,5 | 3,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 | 570 | 1 050 |
| Driftsresultat | 4 | 38 | 251 |
| Årsresultat | 3 | 30 | 208 |
| Driftsmargin | 44,6 % | 6,7 % | 23,9 % |
| Sum gjeld | 801 | 992 | 833 |
| Sum driftskostnader | 0 | 531 | 799 |
| Finansresultat | 0 | 4 | 16 |
| Resultat før skatt | 4 | 42 | 266 |
| Anleggsmidler | 0 | 744 | 667 |
| Omløpsmidler | 834 | 311 | 437 |
| Sum eiendeler | 834 | 1 056 | 1 105 |
| Egenkapital | 33 | 64 | 272 |
| Kortsiktig gjeld | 801 | 980 | 816 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 12 | - |

## Ledelse og styre

- Sondre Rønning: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Skytterveien 7B, 9603 Hammerfest
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 25.10.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 08.03.2024
- Regnskapsfører: [VSK REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/944225722-vsk-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 395 av 2 109 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Hovedsakelig fiske. Utleie av tjenester/arbeidskraft.

## Siste endringer

- 22.04.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 01.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000329237&sokeverdi=932520451&spraak=nb)
- 22.04.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000194966&sokeverdi=932520451&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KVALØY KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/980306631-kvaloy-kystfiske-as) | Hammerfest | - | 1,11 mill. kr | −16,4 % |
| [FORSØLJENTA AS](https://www.norscout.com/no/company/991443843-forsoljenta-as) | Hammerfest | - | 1,03 mill. kr | −43 % |
| [VÅRINFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/933840093-varinfisk-as) | Hammerfest | - | 1,13 mill. kr | - |
| [STALLOFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/930480525-stallofisk-as) | Hammerfest | - | 1,03 mill. kr | - |
| [MARBAKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/929019342-marbakken-as) | Hammerfest | - | 1,17 mill. kr | - |
| [JENSEN KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/935747678-jensen-kystfiske-as) | Hammerfest | - | 1,02 mill. kr | - |
| [KASPERSEN FISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/927465841-kaspersen-fiske-as) | Hammerfest | - | 1,18 mill. kr | - |
| [LØKKE KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/926311352-lokke-kystfiske-as) | Hammerfest | - | 988 244 kr | −40,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.06.2026.
