---
title: "BRUMUNDDAL SYSTUA AS (932544644): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRUMUNDDAL SYSTUA AS i Ringsaker hadde 1,82 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Le Quach. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932544644-brumunddal-systua-as"
---

# BRUMUNDDAL SYSTUA AS

Produksjon av yttertøy · Ringsaker

- Org.nr: 932 544 644
- Daglig leder: Le Quach (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,82 mill. kr (−0,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 136 658 kr (Margin 7,5 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,2 % (meget god). Ned fra 46,5 % i 2024
- Likviditet: 2,20 (meget god). Opp fra 1,58 i 2024
- Soliditet: 54,5 % (meget god). Opp fra 36,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 46,5 % | 28,2 % |
| Driftsmargin | 92,8 % | 9,3 % | 7,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 102,2 % | 60,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,35 | 1,58 | 2,20 |
| Soliditet | 57,4 % | 36,8 % | 54,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 1,7 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 171 | 1 827 | 1 816 |
| Driftsresultat | 159 | 170 | 137 |
| Årsresultat | 124 | 129 | 106 |
| Driftsmargin | 92,8 % | 9,3 % | 7,5 % |
| Sum gjeld | 112 | 298 | 233 |
| Sum driftskostnader | 12 | 1 657 | 1 680 |
| Finansresultat | - | −5 | −1 |
| Resultat før skatt | 159 | 165 | 136 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 262 | 471 | 512 |
| Sum eiendeler | 262 | 471 | 512 |
| Egenkapital | 150 | 173 | 279 |
| Kortsiktig gjeld | 112 | 298 | 233 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Le Quach: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Skolevegen 35, 2383 Brumunddal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 14.210 Produksjon av yttertøy
- Etablert: 13.11.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 13.11.2023
- Regnskapsfører: [DALA ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/985282013-dala-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 53 av 153 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Sying, brodering og montering av bunad, og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette.

## Kunngjøringer

- 28.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000217508&sokeverdi=932544644&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FINANSCONTROLL AS](https://www.norscout.com/no/company/998257530-finanscontroll-as) | Sunnfjord | - | 1,85 mill. kr | +29,5 % |
| [SANN SKREDDERI AS](https://www.norscout.com/no/company/934660129-sann-skredderi-as) | Trondheim | - | 1,81 mill. kr | - |
| [BUNADSENTERET BERGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/827149802-bunadsenteret-bergen-as) | Askøy | - | 1,89 mill. kr | −22 % |
| [FRU FLO SYSTUE FOR BUNADER AS](https://www.norscout.com/no/company/926409573-fru-flo-systue-for-bunader-as) | Lørenskog | - | 1,8 mill. kr | +0,4 % |
| [LENAS BUNAD AS](https://www.norscout.com/no/company/927353598-lenas-bunad-as) | Stjørdal | - | 2,06 mill. kr | +16,8 % |
| [HOLBI AS](https://www.norscout.com/no/company/984679963-holbi-as) | Karasjok | - | 1,76 mill. kr | +5,6 % |
| [BUNADMAKERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/998882028-bunadmakeriet-as) | Eigersund | - | 2,26 mill. kr | −14 % |
| [FAGERBORG RENSERI JESSHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/932315351-fagerborg-renseri-jessheim-as) | Ullensaker | - | 1,76 mill. kr | +14,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
