---
title: "MARTIN WINSNES HOLDING AS (932717786): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MARTIN WINSNES HOLDING AS i Midtre Gauldal hadde 72 112 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932717786-martin-winsnes-holding-as"
---

# MARTIN WINSNES HOLDING AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk · Midtre Gauldal

- Org.nr: 932 717 786
- Styreleder: Martin Winsnes

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 72 112 kr
- Driftsresultat 2025: −141 151 kr (Margin −195,7 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,4 % i 2024
- Likviditet: 61,19 (meget god). Ned fra 197,60 i 2024
- Soliditet: 98,4 % (meget god). Ned fra 99,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,4 % | 0,5 % |
| Driftsmargin | - | - | −195,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1,4 % | 0,5 % |
| Likviditetsgrad | 397,42 | 197,60 | 61,19 |
| Soliditet | 99,7 % | 99,5 % | 98,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 72 |
| Driftsresultat | 0 | −22 | −141 |
| Årsresultat | 0 | 54 | 17 |
| Driftsmargin | - | - | −195,7 % |
| Sum gjeld | 12 | 24 | 74 |
| Sum driftskostnader | 0 | 22 | 213 |
| Finansresultat | 0 | 89 | 164 |
| Resultat før skatt | 0 | 66 | 22 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 225 |
| Omløpsmidler | 4 598 | 4 664 | 4 507 |
| Sum eiendeler | 4 598 | 4 664 | 4 732 |
| Egenkapital | 4 587 | 4 641 | 4 658 |
| Kortsiktig gjeld | 12 | 24 | 74 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Martin Winsnes: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Moøya 1, 7290 Støren
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.610 Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk
- Etablert: 26.10.2023
- Aksjekapital: 59 840 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 31.10.2025
- Regnskapsfører: [BÅRSETH REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/985698686-barseth-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 333 av 355 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selv, eller gjennom hel- eller deleide selskaper, eller ved å samarbeide med andre selskaper, å forestå investeringsvirksomhet, herunder investering i aksjer, obligasjoner, selskapsandeler, fast eiendom, samt annen virksomhet som har naturlig sammenheng med dette.

## Kunngjøringer

- 09.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000252443&sokeverdi=932717786&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000642947&sokeverdi=932717786&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ØKOTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/998573416-okotech-as) | Midtre Gauldal | - | 685 718 kr | −56,8 % |
| [FARM KONSEPTER AS](https://www.norscout.com/no/company/918120483-farm-konsepter-as) | Midtre Gauldal | 7 | 25,7 mill. kr | +1 582,4 % |
| [NORCO AS](https://www.norscout.com/no/company/936795226-norco-as) | Midtre Gauldal | - | - | - |
| [VOLLUM GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/929348354-vollum-gard-as) | Midtre Gauldal | - | 2,18 mill. kr | −21,8 % |
| [NAVO AS](https://www.norscout.com/no/company/937743416-navo-as) | Midtre Gauldal | - | - | - |
| [JHR AS](https://www.norscout.com/no/company/997065344-jhr-as) | Midtre Gauldal | - | 7,08 mill. kr | −47,4 % |
| [ABS SHOOTING AS](https://www.norscout.com/no/company/990981760-abs-shooting-as) | Midtre Gauldal | - | 11,9 mill. kr | +25 % |
| [E6 PUKK OG GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/915983634-e6-pukk-og-grus-as) | Midtre Gauldal | - | 23,8 mill. kr | +119,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 10.05.2026.
