---
title: "SANDSTAD AS (932787415): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SANDSTAD AS i Malvik hadde 1,83 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stian Sandstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932787415-sandstad-as"
---

# SANDSTAD AS

Installasjon av industrimaskiner og -utstyr · Malvik

- Org.nr: 932 787 415
- Daglig leder: Stian Sandstad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,83 mill. kr (−13,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 439 314 kr (Margin 24 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 32,3 % (meget god). Ned fra 131,9 % i 2024
- Likviditet: 1,54 (god). Ned fra 1,63 i 2024
- Soliditet: 46,6 % (meget god). Opp fra 36,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 131,9 % | 32,3 % |
| Driftsmargin | - | 47,2 % | 24,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 351,7 % | 77,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,92 | 1,63 | 1,54 |
| Soliditet | 65,7 % | 36,7 % | 46,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 1,7 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 2 119 | 1 830 |
| Driftsresultat | 0 | 1 000 | 439 |
| Årsresultat | 0 | 776 | 337 |
| Driftsmargin | - | 47,2 % | 24 % |
| Sum gjeld | 10 | 941 | 668 |
| Sum driftskostnader | 0 | 1 119 | 1 391 |
| Finansresultat | 0 | −6 | −4 |
| Resultat før skatt | 0 | 995 | 435 |
| Anleggsmidler | 0 | 305 | 234 |
| Omløpsmidler | 30 | 1 182 | 1 016 |
| Sum eiendeler | 30 | 1 487 | 1 251 |
| Egenkapital | 20 | 546 | 582 |
| Kortsiktig gjeld | 10 | 727 | 661 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 214 | - |

## Ledelse og styre

- Stian Sandstad: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Malvikvegen 646, 7563 Malvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.200 Installasjon av industrimaskiner og -utstyr
- Etablert: 06.11.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 02.03.2024
- Regnskapsfører: [RETT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/917132143-rett-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 51 av 69 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Montering og service på elektrisk og mekanisk utstyr, samt virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette, herunder deltagelse i annen virksomhet.

## Kunngjøringer

- 30.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000150444&sokeverdi=932787415&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TOYOTA MATERIAL HANDLING NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/925806005-toyota-material-handling-norway-as) | Malvik | 343 | 1,79 mrd. kr | −1,4 % |
| [SMISKARET HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/937900880-smiskaret-holding-as) | Malvik | - | - | - |
| [MALVIK VANNPOLERING AS](https://www.norscout.com/no/company/938020434-malvik-vannpolering-as) | Malvik | - | - | - |
| [TRONDHEIM TEK AS](https://www.norscout.com/no/company/931922165-trondheim-tek-as) | Trondheim | - | 1,86 mill. kr | −15,8 % |
| [ELAUT AS](https://www.norscout.com/no/company/933625923-elaut-as) | Lindesnes | - | 1,78 mill. kr | - |
| [JAJO TEK AS](https://www.norscout.com/no/company/998321026-jajo-tek-as) | Stange | - | 1,89 mill. kr | +16,1 % |
| [JE PROSESSMONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/931445839-je-prosessmontasje-as) | Levanger | - | 1,56 mill. kr | +26,5 % |
| [WS MONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/914627524-ws-montasje-as) | Vaksdal | - | 1,99 mill. kr | −1,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
