---
title: "POLLEN BYGG & EIENDOM AS (932830531): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "POLLEN BYGG & EIENDOM AS i Arendal hadde 1,96 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Niels Rasmus Thorbjørnsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932830531-pollen-bygg-eiendom-as"
---

# POLLEN BYGG & EIENDOM AS

Arkitektvirksomhet · Arendal

- Org.nr: 932 830 531
- Telefon: 480 79 999
- E-post: post@pollenbygg.no
- Nettsted: [sloydsalen.no](https://www.sloydsalen.no)
- Daglig leder: Niels Rasmus Thorbjørnsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,96 mill. kr (+10,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −6 975 kr (Margin −0,4 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,7 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 1,16 (tilfredsstillende). Opp fra 1,11 i 2024
- Soliditet: 13,9 % (tilfredsstillende). Opp fra 10,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,7 % |
| Driftsmargin | 0,4 % | −0,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,11 | 1,16 |
| Soliditet | 10,1 % | 13,9 % |
| Gjeldsgrad | 8,9 | 6,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 773 | 1 958 |
| Driftsresultat | 7 | −7 |
| Årsresultat | 10 | 2 |
| Driftsmargin | 0,4 % | −0,4 % |
| Sum gjeld | 354 | 256 |
| Sum driftskostnader | 1 767 | 1 965 |
| Finansresultat | 6 | 9 |
| Resultat før skatt | 12 | 2 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 394 | 297 |
| Sum eiendeler | 394 | 297 |
| Egenkapital | 40 | 41 |
| Kortsiktig gjeld | 354 | 256 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Niels Rasmus Thorbjørnsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kirkebakken 13, 4836 Arendal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.110 Arkitektvirksomhet
- Etablert: 01.01.2024
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 26.01.2024
- Størrelse: Nr. 558 av 1 346 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selge varer og tjenester innen ingeniørarbeid og annet som naturlig sammenfaller med dette, samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 09.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000048801&sokeverdi=932830531&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [Q2 ARKITEKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/990964599-q2-arkitekter-as) | Arendal | - | 3,65 mill. kr | +16 % |
| [TYHOLMEN ARKITEKTKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/977487536-tyholmen-arkitektkontor-as) | Arendal | - | 1,22 mill. kr | +2,7 % |
| [ALPHA ARKITEKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/976019474-alpha-arkitekter-as) | Arendal | - | 4,65 mill. kr | +1,4 % |
| [SMIA ARKITEKTSTUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/924922281-smia-arkitektstudio-as) | Arendal | - | 1,08 mill. kr | - |
| [TRAFO ARKITEKTUR AS](https://www.norscout.com/no/company/895844942-trafo-arkitektur-as) | Arendal | 7 | 4,76 mill. kr | +19,5 % |
| [SAXE AS](https://www.norscout.com/no/company/833249312-saxe-as) | Arendal | - | 970 943 kr | - |
| [SIV.ARK EINAR MYRAKER MNAL NPA AS](https://www.norscout.com/no/company/921140614-siv-ark-einar-myraker-mnal-npa-as) | Arendal | - | 600 826 kr | - |
| [AI+ ARKITEKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/912753395-ai-arkitekter-as) | Arendal | - | 112 275 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.05.2026.
