---
title: "LØLAND INDUSTRI AS (932882671): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LØLAND INDUSTRI AS i Lillesand hadde 3,29 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Ole Jørgen Løland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932882671-loland-industri-as"
---

# LØLAND INDUSTRI AS

Bearbeiding av metaller · Lillesand · Etablert 2024

- Org.nr: 932 882 671
- Daglig leder: Ole Jørgen Løland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,29 mill. kr (+56,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 659 360 kr (Margin 20 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,5 % (meget god)
- Likviditet: 2,46 (meget god). Opp fra 1,86 i 2024
- Soliditet: 3,0 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −14,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,5 % |
| Driftsmargin | −8,6 % | 20,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 10 265,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,86 | 2,46 |
| Soliditet | −14,7 % | 3,0 % |
| Gjeldsgrad | - | 32,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 102 | 3 290 |
| Driftsresultat | −180 | 659 |
| Årsresultat | −182 | 431 |
| Driftsmargin | −8,6 % | 20 % |
| Sum gjeld | 1 246 | 5 524 |
| Sum driftskostnader | 2 282 | 2 631 |
| Finansresultat | −1 | −189 |
| Resultat før skatt | −182 | 470 |
| Anleggsmidler | 326 | 4 346 |
| Omløpsmidler | 760 | 1 347 |
| Sum eiendeler | 1 086 | 5 693 |
| Egenkapital | −160 | 169 |
| Kortsiktig gjeld | 409 | 548 |
| Langsiktig gjeld | 837 | - |

## Ledelse og styre

- Ole Jørgen Løland: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Storemyrheia 2, 4790 Lillesand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 25.01.2024
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 27.04.2024
- Regnskapsfører: [VITO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/991331573-vito-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 365 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Sveising og bearbeiding av metaller.

## Siste endringer

- 13.04.2026: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 30.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000321014&sokeverdi=932882671&spraak=nb)
- 21.01.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000024944&sokeverdi=932882671&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GRANDAL TREVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/939355545-grandal-trevare-as) | Lillesand | 14 | 48,4 mill. kr | −3,0 % |
| [VERKTØYMAKEREN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/980656837-verktoymakeren-eiendom-as) | Lillesand | 17 | 21,5 mill. kr | +12,9 % |
| [HT INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/822129862-ht-industri-as) | Kvinnherad | 5 | 3,7 mill. kr | −23,9 % |
| [SLIPEHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/998894654-slipehuset-as) | Steinkjer | 5 | 3,02 mill. kr | +41,3 % |
| [ALTA MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/925472999-alta-maskinering-as) | Alta | 5 | 4,58 mill. kr | +34,2 % |
| [SVEISING OG VEDLIKEHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/915453546-sveising-og-vedlikehold-as) | Rælingen | 5 | 2,88 mill. kr | −60,3 % |
| [WARMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/935769493-warmek-as) | Brønnøy | 5 | 4,64 mill. kr | - |
| [HIMAS AS](https://www.norscout.com/no/company/924557877-himas-as) | Ringerike | 5 | 2,6 mill. kr | +18,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
