---
title: "MABU VED AS (932940566): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MABU VED AS i Melhus hadde 416 754 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932940566-mabu-ved-as"
---

# MABU VED AS

Tjenester tilknyttet skogbruk · Melhus

- Org.nr: 932 940 566
- Styreleder: Odd Ivar Buseth

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 416 754 kr (−3,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 124 118 kr (Margin 29,8 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 41,2 % (meget god). Ned fra 143,5 % i 2024
- Likviditet: 6,44 (meget god). Opp fra 3,41 i 2024
- Soliditet: 90,1 % (meget god). Opp fra 70,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 143,5 % | 41,2 % |
| Driftsmargin | - | 50,9 % | 29,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 200,3 % | 50,3 % |
| Likviditetsgrad | 5,19 | 3,41 | 6,44 |
| Soliditet | 80,7 % | 70,7 % | 90,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,4 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 433 | 417 |
| Driftsresultat | 0 | 221 | 124 |
| Årsresultat | 0 | 172 | 97 |
| Driftsmargin | - | 50,9 % | 29,8 % |
| Sum gjeld | 6 | 81 | 32 |
| Sum driftskostnader | 0 | 213 | 293 |
| Finansresultat | 0 | 0 | −1 |
| Resultat før skatt | 0 | 221 | 123 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 151 |
| Omløpsmidler | 30 | 278 | 175 |
| Sum eiendeler | 30 | 278 | 326 |
| Egenkapital | 24 | 196 | 294 |
| Kortsiktig gjeld | 6 | 81 | 27 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Odd Ivar Buseth: Styrets leder
- Lars Erik Svanholm: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Statsråd Nissens veg 26, 7224 Melhus
- Postadresse: c/o Odd Ivar Buseth, Statsråd Nissens veg 26, 7224 Melhus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 02.400 Tjenester tilknyttet skogbruk
- Etablert: 20.11.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 30.08.2024
- Regnskapsfører: [RETT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/917132143-rett-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 322 av 434 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tilvirkning, kjøp og salg vedprodukter og annet som naturlig faller sammen med dette.

## Siste endringer

- 09.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 06.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000352069&sokeverdi=932940566&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HØLONDA VEDSENTRAL AS](https://www.norscout.com/no/company/926646699-holonda-vedsentral-as) | Melhus | - | 6,98 mill. kr | +13 % |
| [BRØDRENE SELBEKK AS](https://www.norscout.com/no/company/912399826-brodrene-selbekk-as) | Melhus | - | 95 750 kr | - |
| [BROKALYKKJA GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/933753379-brokalykkja-gard-as) | Melhus | - | 20 000 kr | - |
| [CURT'S TREFELLING AS](https://www.norscout.com/no/company/919930837-curt-s-trefelling-as) | Bergen | - | 417 273 kr | - |
| [STRILANE ANLEGGSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/934310020-strilane-anleggsservice-as) | Bergen | - | 415 880 kr | - |
| [KVALAVÅG SKOG OG HAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/933809641-kvalavag-skog-og-hage-as) | Karmøy | - | 419 376 kr | - |
| [SNUGGERUD VED AS](https://www.norscout.com/no/company/935138124-snuggerud-ved-as) | Gjøvik | - | 414 236 kr | - |
| [NØTTERØY VED AS](https://www.norscout.com/no/company/932910934-notteroy-ved-as) | Færder | - | 421 066 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.06.2026.
