---
title: "CONVO UTVIKLING AS (933017931): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CONVO UTVIKLING AS i Skien hadde 1,57 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Haakon Wærstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/933017931-convo-utvikling-as"
---

# CONVO UTVIKLING AS

Dataprogrammeringstjenester · Skien

- Org.nr: 933 017 931
- Nettsted: [convo.no](https://convo.no)
- Daglig leder: Haakon Wærstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,57 mill. kr (+92,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −81 156 kr (Margin −5,2 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −12,6 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 0,70 (svak). Opp fra 0,69 i 2024
- Soliditet: 11,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 22,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −12,6 % |
| Driftsmargin | −12,8 % | −5,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −73,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,69 | 0,70 |
| Soliditet | 22,6 % | 11,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,4 | 7,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 813 | 1 568 |
| Driftsresultat | −104 | −81 |
| Årsresultat | −104 | −81 |
| Driftsmargin | −12,8 % | −5,2 % |
| Sum gjeld | 516 | 551 |
| Sum driftskostnader | 917 | 1 649 |
| Finansresultat | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −104 | −81 |
| Anleggsmidler | 312 | 237 |
| Omløpsmidler | 355 | 384 |
| Sum eiendeler | 667 | 621 |
| Egenkapital | 151 | 70 |
| Kortsiktig gjeld | 516 | 551 |
| Langsiktig gjeld | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Haakon Wærstad: Daglig leder
- Bjørn Vidar Pedersen: Styrets leder
- Jan Ivar Gundersen: Styremedlem
- Bjørnar Stensrud: Styremedlem
- Knut Torstein Skinnarland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Lyngbakkvegen 126, 3735 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 62.100 Dataprogrammeringstjenester
- Etablert: 17.02.2024
- Aksjekapital: 40 851,9 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 31.03.2024
- Regnskapsfører: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 2 071 av 4 916 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av programvareutvikling og salg av egenutviklet programvare, samt ha eierandeler i selskaper som driver med tilsvarende, og alt som står i denne forbindelse.

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000471429&sokeverdi=933017931&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000548886&sokeverdi=933017931&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MOONBASE AS](https://www.norscout.com/no/company/931730258-moonbase-as) | Skien | - | 1,74 mill. kr | - |
| [SWIFTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/931323814-swiftner-as) | Skien | - | 1,28 mill. kr | - |
| [EIERSKIFTE AS](https://www.norscout.com/no/company/926416952-eierskifte-as) | Skien | - | 1,81 mill. kr | −1,4 % |
| [B5 HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/833451472-b5-holding-as) | Skien | - | 1,28 mill. kr | - |
| [CEMIT GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/921160968-cemit-group-as) | Skien | - | 2,7 mill. kr | −59,3 % |
| [WAKANDI GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/820974662-wakandi-group-as) | Skien | - | 1,13 mill. kr | - |
| [CYCLED TECHNOLOGIES AS](https://www.norscout.com/no/company/917867771-cycled-technologies-as) | Skien | - | 4,81 mill. kr | - |
| [DIGITALSPOR AS](https://www.norscout.com/no/company/932149141-digitalspor-as) | Skien | - | 1,03 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.07.2026.
