---
title: "4 HJUL AUTO AS (933198014): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "4 HJUL AUTO AS i Bømlo hadde 3,69 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Romas Linkevicius. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/933198014-4-hjul-auto-as"
---

# 4 HJUL AUTO AS

Detaljhandel med motorvogner · Bømlo

- Org.nr: 933 198 014
- Daglig leder: Romas Linkevicius (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,69 mill. kr (+107,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 56 344 kr (Margin 1,5 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,8 % (meget god)
- Likviditet: 15,15 (meget god). Opp fra 3,95 i 2024
- Soliditet: 36,0 % (god). Ned fra 74,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,8 % |
| Driftsmargin | 7,7 % | 1,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 22,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,95 | 15,15 |
| Soliditet | 74,7 % | 36,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 778 | 3 694 |
| Driftsresultat | 136 | 56 |
| Årsresultat | 100 | 24 |
| Driftsmargin | 7,7 % | 1,5 % |
| Sum gjeld | 44 | 273 |
| Sum driftskostnader | 1 642 | 3 638 |
| Finansresultat | −8 | −25 |
| Resultat før skatt | 128 | 31 |
| Anleggsmidler | 0 | - |
| Omløpsmidler | 174 | 427 |
| Sum eiendeler | 174 | 427 |
| Egenkapital | 130 | 154 |
| Kortsiktig gjeld | 44 | 28 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 245 |

## Ledelse og styre

- Romas Linkevicius: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hollundsvegen 80, 5427 Urangsvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 01.03.2024
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 17.06.2024
- Regnskapsfører: [GRATAX REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/830976752-gratax-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 400 av 2 413 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av nye og brukte personbiler og varebiler, samt bilpleie, inkludert innvendig og utvendig vask, polering, keramisk lakkbeskyttelse og foliering-PPF.

## Siste endringer

- 01.05.2026: Regnskapsfører endret
- 03.11.2025: Formål endret

## Kunngjøringer

- 31.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000153054&sokeverdi=933198014&spraak=nb)
- 24.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000139095&sokeverdi=933198014&spraak=nb)
- 03.11.2025: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000815475&sokeverdi=933198014&spraak=nb)
- 03.11.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000815474&sokeverdi=933198014&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WEST COAST CARS AS](https://www.norscout.com/no/company/988784524-west-coast-cars-as) | Bømlo | - | 1,17 mill. kr | - |
| [PRIORITY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/916913168-priority-holding-as) | Bømlo | - | 0 kr | - |
| [MELAND MOTORSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/937393520-meland-motorsenter-as) | Bømlo | - | - | - |
| [VIKA SALE AS](https://www.norscout.com/no/company/926970402-vika-sale-as) | Bømlo | - | 4,43 mill. kr | +46,4 % |
| [HØVEDSMANN AS](https://www.norscout.com/no/company/933032035-hovedsmann-as) | Bømlo | - | 3,03 mill. kr | +39,6 % |
| [SÅPEHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/925767913-sapehuset-as) | Bømlo | 5 | 803 586 kr | - |
| [A.L.WAAGE LANDHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/928060373-a-l-waage-landhandel-as) | Bømlo | - | 2,7 mill. kr | +24 % |
| [BØMLO JERNVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/978697879-bomlo-jernvare-as) | Bømlo | 5 | 8,34 mill. kr | +5,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
