---
title: "STÅLAND LANDBRUK OG MASKIN AS (933220583): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STÅLAND LANDBRUK OG MASKIN AS i Folldal hadde 2,42 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ole Even Ståland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/933220583-staland-landbruk-og-maskin-as"
---

# STÅLAND LANDBRUK OG MASKIN AS

Reparasjon og vedlikehold av maskiner · Folldal

- Org.nr: 933 220 583
- Daglig leder: Ole Even Ståland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,42 mill. kr (+127,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 221 764 kr (Margin 9,2 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,8 % (meget god)
- Likviditet: 1,88 (god). Opp fra 1,81 i 2024
- Soliditet: 29,9 % (god). Ned fra 47,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,8 % |
| Driftsmargin | 8,9 % | 9,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 71,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,81 | 1,88 |
| Soliditet | 47,8 % | 29,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 064 | 2 418 |
| Driftsresultat | 95 | 222 |
| Årsresultat | 74 | 173 |
| Driftsmargin | 8,9 % | 9,2 % |
| Sum gjeld | 245 | 929 |
| Sum driftskostnader | 969 | 2 196 |
| Finansresultat | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 95 | 222 |
| Anleggsmidler | 28 | 207 |
| Omløpsmidler | 441 | 1 119 |
| Sum eiendeler | 469 | 1 326 |
| Egenkapital | 224 | 397 |
| Kortsiktig gjeld | 244 | 594 |
| Langsiktig gjeld | 1 | - |

## Ledelse og styre

- Ole Even Ståland: Daglig leder og styrets leder
- Per Magne Ståland: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Gamle Dalgardsvegen 13, 2584 Dalholen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.120 Reparasjon og vedlikehold av maskiner
- Etablert: 06.03.2024
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 30.06.2024
- Regnskapsfører: [SNØHETTA REGNSKAP ALVDAL FOLLDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/927149699-snohetta-regnskap-alvdal-folldal-as)
- Størrelse: Nr. 466 av 1 024 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Service og reparasjon av maskiner og teknisk utstyr, samt annen type virksomhet som naturlig hører sammen med dette, herunder deltakelse i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 03.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000344361&sokeverdi=933220583&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HAUGEN BILVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/995697815-haugen-bilverksted-as) | Folldal | 6 | 9,04 mill. kr | +7,4 % |
| [EKOTUNING MIDT-NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/914800447-ekotuning-midt-norge-as) | Folldal | - | 914 225 kr | −31,5 % |
| [ARCTIC MASKINSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/824583412-arctic-maskinservice-as) | Vestvågøy | - | 2,42 mill. kr | −2,4 % |
| [B&U SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/831884142-b-u-service-as) | Porsgrunn | - | 2,4 mill. kr | +66,9 % |
| [BRÆIN BIL OG MASKINSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/817035302-braein-bil-og-maskinservice-as) | Holmestrand | - | 2,44 mill. kr | +3,5 % |
| [SKJULSTAD MEK AS](https://www.norscout.com/no/company/920154611-skjulstad-mek-as) | Salangen | - | 2,4 mill. kr | +64,4 % |
| [SERVICES4HIRE AS](https://www.norscout.com/no/company/913221842-services4hire-as) | Lillestrøm | - | 2,45 mill. kr | +2,4 % |
| [ROMERIKE INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/926311964-romerike-industriservice-as) | Lillestrøm | - | 2,39 mill. kr | −5,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
