---
title: "VAKRE VENE AS (933282538): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VAKRE VENE AS i Harstad hadde 190 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 76 ansatte. Daglig leder er Richard Bendiksen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/933282538-vakre-vene-as"
---

# VAKRE VENE AS

Detaljhandel med klær · Harstad · Etablert 2024

- Org.nr: 933 282 538
- Nettsted: [vakrevene.no](https://vakrevene.no)
- Daglig leder: Richard Bendiksen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 190 mill. kr
- Driftsresultat 2025: 4,65 mill. kr (Margin 2,4 %)
- Ansatte: 76 (Opp fra 59 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 58
- oktober 2025: 57
- desember 2025: 59
- januar 2026: 61
- februar 2026: 65
- mars 2026: 66
- april 2026: 70
- mai 2026: 72
- juli 2026: 78
- august 2026: 85
- september 2026: 88
- oktober 2026: 76

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,3 % (god)
- Likviditet: 1,30 (tilfredsstillende)
- Soliditet: 14,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 81,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,3 % |
| Driftsmargin | - | 2,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 40,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,30 |
| Soliditet | 81,5 % | 14,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 5,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 190 334 |
| Driftsresultat | −6 | 4 650 |
| Årsresultat | −5 | 1 759 |
| Driftsmargin | - | 2,4 % |
| Sum gjeld | 6 | 70 844 |
| Sum driftskostnader | 6 | 185 684 |
| Finansresultat | - | −2 183 |
| Resultat før skatt | −6 | 2 466 |
| Anleggsmidler | 1 | 9 664 |
| Omløpsmidler | 30 | 73 385 |
| Sum eiendeler | 31 | 83 048 |
| Egenkapital | 25 | 12 204 |
| Kortsiktig gjeld | - | 56 334 |
| Langsiktig gjeld | 6 | - |

## Ledelse og styre

- Richard Bendiksen: Daglig leder og styremedlem
- Jon Søland: Styrets leder
- Elisabeth Cecilie Bendiksen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Strandgata 1, 9405 Harstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 07.03.2024
- Aksjekapital: 2 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2025
- Revisor: [ES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997820266-es-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 33 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Detaljhandel med klær, interiør og det som naturlig hører til.

## Siste endringer

- 11.08.2026: Aksjekapital endret
- 11.08.2026: Kapitalforhøyelse registrert

## Kunngjøringer

- 11.08.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000679543&sokeverdi=933282538&spraak=nb)
- 11.08.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000679544&sokeverdi=933282538&spraak=nb)
- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000579043&sokeverdi=933282538&spraak=nb)
- 21.11.2025: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000845647&sokeverdi=933282538&spraak=nb)
- 04.11.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000818334&sokeverdi=933282538&spraak=nb)
- 04.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000818332&sokeverdi=933282538&spraak=nb)
- 04.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000818333&sokeverdi=933282538&spraak=nb)
- 04.11.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000818335&sokeverdi=933282538&spraak=nb)
- 16.10.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000790636&sokeverdi=933282538&spraak=nb)
- 16.10.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000790637&sokeverdi=933282538&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ETRADE AS](https://www.norscout.com/no/company/932919494-etrade-as) | Harstad | 11 | 7,79 mill. kr | +3,4 % |
| [JANNE'S AS](https://www.norscout.com/no/company/986120149-janne-s-as) | Harstad | 7 | 5,01 mill. kr | +7,6 % |
| [HERMINES MOTE AS](https://www.norscout.com/no/company/927557134-hermines-mote-as) | Harstad | 6 | 4,31 mill. kr | +8,6 % |
| [HJERTER DAME AS](https://www.norscout.com/no/company/987787295-hjerter-dame-as) | Harstad | 5 | 2,15 mill. kr | −11,2 % |
| [ZU4R SPORTSWEAR AS](https://www.norscout.com/no/company/917176574-zu4r-sportswear-as) | Harstad | - | 2,71 mill. kr | +16,5 % |
| [ELLEN'S PELSSTUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/995689197-ellen-s-pelsstudio-as) | Harstad | - | 326 431 kr | - |
| [KANSTRØM AS](https://www.norscout.com/no/company/934383222-kanstrom-as) | Harstad | - | 237 182 kr | - |
| [SAA INVESTERINGER AS](https://www.norscout.com/no/company/915302505-saa-investeringer-as) | Harstad | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
