---
title: "ÅKRENE MEK VERKSTED AS (933309827): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ÅKRENE MEK VERKSTED AS i Lillestrøm hadde 208 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 50 ansatte. Daglig leder er Per Mathisen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/933309827-akrene-mek-verksted-as"
---

# ÅKRENE MEK VERKSTED AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Lillestrøm · Etablert 1982

- Org.nr: 933 309 827
- Telefon: 63 88 79 00
- E-post: aakrene@aakrene-mek.no
- Nettsted: [aakrene-mek.no](https://aakrene-mek.no)
- Daglig leder: Per Mathisen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 208 mill. kr (−11,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,41 mill. kr (Margin 2,1 %)
- Ansatte: 50 (Ned fra 53 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 53
- november 2025: 51
- januar 2026: 52
- mai 2026: 47
- juni 2026: 48
- juli 2026: 50

### Per sted

- Lillestrøm: 37 ansatte
- Dal: 13 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,9 % (svak). Opp fra 5,4 % i 2024
- Likviditet: 2,84 (meget god). Ned fra 2,91 i 2024
- Soliditet: 67,5 % (meget god). Opp fra 67,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,5 % | 11,9 % | 5,4 % | 5,9 % |
| Driftsmargin | 7,0 % | 4,0 % | 4,8 % | 2,2 % | 2,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 10,3 % | 8,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,04 | 1,64 | 1,60 | 2,91 | 2,84 |
| Soliditet | - | - | 41,4 % | 67,0 % | 67,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,4 | 0,5 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 203 543 | 348 603 | 323 948 | 235 108 | 207 812 |
| Driftsresultat | 14 347 | 13 914 | 15 513 | 5 282 | 4 411 |
| Årsresultat | 11 851 | 11 321 | 13 860 | 5 211 | 4 511 |
| Driftsmargin | 7,0 % | 4,0 % | 4,8 % | 2,2 % | 2,1 % |
| Sum gjeld | 40 844 | 81 303 | 90 536 | 32 315 | 32 204 |
| Sum driftskostnader | - | - | 308 434 | 229 826 | 203 401 |
| Finansresultat | - | - | 1 988 | 1 417 | 1 356 |
| Resultat før skatt | 15 029 | 14 413 | 17 502 | 6 699 | 5 767 |
| Anleggsmidler | 13 818 | 14 263 | 14 853 | 13 638 | 14 523 |
| Omløpsmidler | 78 230 | 124 526 | 139 540 | 84 341 | 84 452 |
| Sum eiendeler | 92 047 | 138 789 | 154 393 | 97 979 | 98 974 |
| Egenkapital | - | - | 63 857 | 65 664 | 66 770 |
| Kortsiktig gjeld | 38 344 | 75 869 | 87 265 | 28 961 | 29 704 |
| Langsiktig gjeld | 2 500 | 5 434 | 3 270 | 3 354 | 2 500 |

## Ledelse og styre

- Per Mathisen: Daglig leder og styremedlem
- Per Morgan Mathisen: Styrets leder
- Ayna Yvonne Mathisen: Styremedlem
- Geir Skevik: Styremedlem
- Hege Hunes: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tuenveien 81, 2000 Lillestrøm
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 14.12.1982
- Aksjekapital: 14 270 616 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1983
- Revisor: [SLM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/972412112-slm-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 20 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisk verksted og alt hva dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000640177&sokeverdi=933309827&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000533356&sokeverdi=933309827&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EINAR OG KAARES MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/965582290-einar-og-kaares-mekaniske-as) | Lillestrøm | 19 | 17,6 mill. kr | −32 % |
| [ROLLFORM AS](https://www.norscout.com/no/company/968589164-rollform-as) | Lillestrøm | 7 | 34,1 mill. kr | −22,1 % |
| [ROGER'S GJERDESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/865560052-roger-s-gjerdeservice-as) | Lillestrøm | 5 | 15,3 mill. kr | +48 % |
| [PER MATHISEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989040510-per-mathisen-holding-as) | Lillestrøm | - | 0 kr | - |
| [ELVERHØY ALUMINIUM OG GLASS AS](https://www.norscout.com/no/company/965475303-elverhoy-aluminium-og-glass-as) | Lillestrøm | 48 | 89,7 mill. kr | +16,1 % |
| [Tamek AS](https://www.norscout.com/no/company/935808316-tamek-as) | Lillestrøm | 38 | 107 mill. kr | +27,8 % |
| [KARL M GULBRANDSEN STANSEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/990660514-karl-m-gulbrandsen-stansefabrikk-as) | Lillestrøm | 25 | 67,9 mill. kr | +5,3 % |
| [NORSK STANSEINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/957968945-norsk-stanseindustri-as) | Lillestrøm | 20 | 41,5 mill. kr | +2,9 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Byggfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/lillestrom)
- [Helsebedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/lillestrom)
- [IT-selskaper i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/lillestrom)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/lillestrom)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
