---
title: "PURE ARCTIC AS (933564479): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PURE ARCTIC AS i Senja hadde 403 255 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/933564479-pure-arctic-as"
---

# PURE ARCTIC AS

Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · Senja

- Org.nr: 933 564 479
- Styreleder: Tommy Hansen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 403 255 kr (+168,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −279 583 kr (Margin −69,3 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,4 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 4,89 (meget god). Opp fra 3,28 i 2024
- Soliditet: 99,2 % (meget god). Ned fra 99,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −2,4 % |
| Driftsmargin | −212,5 % | −69,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −2,4 % |
| Likviditetsgrad | 3,28 | 4,89 |
| Soliditet | 99,4 % | 99,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 150 | 403 |
| Driftsresultat | −319 | −280 |
| Årsresultat | −315 | −268 |
| Driftsmargin | −212,5 % | −69,3 % |
| Sum gjeld | 67 | 89 |
| Sum driftskostnader | 469 | 683 |
| Finansresultat | 4 | 12 |
| Resultat før skatt | −315 | −268 |
| Anleggsmidler | 11 203 | 10 741 |
| Omløpsmidler | 219 | 436 |
| Sum eiendeler | 11 422 | 11 176 |
| Egenkapital | 11 355 | 11 087 |
| Kortsiktig gjeld | 67 | 89 |
| Langsiktig gjeld | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tommy Hansen: Styrets leder
- Gunnar Evensen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Mefjordveien 1947, 9386 Senjahopen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 77.210 Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr
- Etablert: 14.05.2024
- Aksjekapital: 4 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 10.06.2024
- Regnskapsfører: [REGNSKAP SENJA AS](https://www.norscout.com/no/company/932423138-regnskap-senja-as)
- Størrelse: Nr. 117 av 203 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å eie og drive utleie av båter og andre aktivitetsbaserte driftsmidler, samt hva hermed står i forbindelse. Selskapet kan også investere i selskapsandeler i andre selskaper.

## Siste endringer

- 09.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 15.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000382654&sokeverdi=933564479&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000576444&sokeverdi=933564479&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WATERFRONT SENJA AS](https://www.norscout.com/no/company/925261270-waterfront-senja-as) | Senja | - | 842 000 kr | - |
| [SENJA EXPLORE AS](https://www.norscout.com/no/company/926731661-senja-explore-as) | Senja | - | 180 940 kr | - |
| [BUNKER AS](https://www.norscout.com/no/company/925944742-bunker-as) | Senja | - | 57 000 kr | - |
| [FISHCOM AS](https://www.norscout.com/no/company/929059689-fishcom-as) | Senja | - | 425 438 kr | - |
| [AURORA BILUTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/835935302-aurora-bilutleie-as) | Senja | - | 367 122 kr | - |
| [MMT AS](https://www.norscout.com/no/company/815319982-mmt-as) | Senja | - | 242 000 kr | - |
| [TINTA SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/921724497-tinta-service-as) | Senja | - | 847 554 kr | - |
| [TPI AS](https://www.norscout.com/no/company/985760632-tpi-as) | Senja | - | 37,9 mill. kr | +83,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.06.2026.
