---
title: "URMAKER SINDSEN AS (933590402): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "URMAKER SINDSEN AS i Eidsvoll hadde 4,24 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Fredrik Johan Sindsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/933590402-urmaker-sindsen-as"
---

# URMAKER SINDSEN AS

Detaljhandel med ur, klokker og smykker · Eidsvoll

- Org.nr: 933 590 402
- Daglig leder: Fredrik Johan Sindsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,24 mill. kr (+27,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 512 104 kr (Margin 12,1 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 31,7 % (meget god)
- Likviditet: 2,46 (meget god). Ned fra 2,53 i 2024
- Soliditet: 48,0 % (meget god). Ned fra 62,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 31,7 % |
| Driftsmargin | 22,3 % | 12,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 54,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,53 | 2,46 |
| Soliditet | 62,3 % | 48,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 322 | 4 238 |
| Driftsresultat | 740 | 512 |
| Årsresultat | 739 | 206 |
| Driftsmargin | 22,3 % | 12,1 % |
| Sum gjeld | 465 | 1 054 |
| Sum driftskostnader | 2 582 | 3 726 |
| Finansresultat | −1 | −36 |
| Resultat før skatt | 739 | 476 |
| Anleggsmidler | 59 | 502 |
| Omløpsmidler | 1 176 | 1 527 |
| Sum eiendeler | 1 235 | 2 029 |
| Egenkapital | 769 | 975 |
| Kortsiktig gjeld | 465 | 622 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 432 |

## Ledelse og styre

- Fredrik Johan Sindsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Wergelands gate 1, 2080 Eidsvoll
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.770 Detaljhandel med ur, klokker og smykker
- Etablert: 14.06.2024
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2024
- Størrelse: Nr. 260 av 426 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Butikkhandel med ur og klokker.

## Kunngjøringer

- 12.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000111961&sokeverdi=933590402&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GULLSMED GEORG SUNDT AS](https://www.norscout.com/no/company/929432509-gullsmed-georg-sundt-as) | Eidsvoll | - | 2,44 mill. kr | +6,7 % |
| [GULLSMED KRISTOFFERSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/874384402-gullsmed-kristoffersen-as) | Eidsvoll | - | 72 867 kr | - |
| [BJØRNSTAD BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/955105796-bjornstad-bil-as) | Eidsvoll | - | 4,45 mill. kr | −82,7 % |
| [SOLBERG MOTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/922693145-solberg-motor-as) | Eidsvoll | - | 3,58 mill. kr | +18,3 % |
| [ARCUS VITA AS](https://www.norscout.com/no/company/992145870-arcus-vita-as) | Eidsvoll | - | 5,5 mill. kr | +16,6 % |
| [E & M'S AS](https://www.norscout.com/no/company/963772270-e-m-s-as) | Eidsvoll | - | 3,45 mill. kr | −4,2 % |
| [BMC BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/929929489-bmc-bil-as) | Eidsvoll | - | 5,61 mill. kr | +29,1 % |
| [Timo AS](https://www.norscout.com/no/company/946254665-timo-as) | Eidsvoll | - | 3,24 mill. kr | −16,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
