---
title: "ASSA ABLOY OPENING SOLUTIONS NORWAY AS (933703290): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ASSA ABLOY OPENING SOLUTIONS NORWAY AS i Nordre Follo hadde 586 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 93 ansatte. Daglig leder er Raymond Gabrielsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/933703290-assa-abloy-opening-solutions-norway-as"
---

# ASSA ABLOY OPENING SOLUTIONS NORWAY AS

Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · Nordre Follo · Etablert 1983

Heleid av [ASSA ABLOY NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/979207476-assa-abloy-norge-as)

- Org.nr: 933 703 290
- Telefon: 69 24 52 00
- E-post: post@trioving.no
- Nettsted: [trioving.no](https://www.trioving.no)
- Daglig leder: Raymond Gabrielsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 586 mill. kr (+2,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 111 mill. kr (Margin 18,9 %)
- Ansatte: 93 (Ned fra 94 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 94
- november 2025: 95
- desember 2025: 94
- januar 2026: 93
- februar 2026: 92
- april 2026: 90
- mai 2026: 89
- juni 2026: 91
- juli 2026: 93
- august 2026: 94
- september 2026: 92
- oktober 2026: 93

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 45,8 % (meget god). Ned fra 49,1 % i 2024
- Likviditet: 1,54 (god). Ned fra 1,66 i 2024
- Soliditet: 35,2 % (god). Ned fra 40,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 55,0 % | 34,5 % | 49,1 % | 45,8 % |
| Driftsmargin | 16,4 % | 23,4 % | 14,8 % | 19,3 % | 18,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 123,8 % | 117,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,40 | 1,37 | 1,57 | 1,66 | 1,54 |
| Soliditet | - | - | 37,3 % | 40,0 % | 35,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,7 | 1,5 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 589 820 | 625 762 | 562 568 | 570 678 | 586 232 |
| Driftsresultat | 96 941 | 146 563 | 83 362 | 110 369 | 110 975 |
| Årsresultat | 75 830 | 114 466 | 67 651 | 92 460 | 91 118 |
| Driftsmargin | 16,4 % | 23,4 % | 14,8 % | 19,3 % | 18,9 % |
| Sum gjeld | 183 777 | 227 241 | 149 246 | 154 616 | 176 863 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 460 309 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 8 222 | - |
| Resultat før skatt | 97 531 | 146 844 | 86 791 | 118 591 | 116 868 |
| Anleggsmidler | 6 495 | 4 486 | 2 951 | 1 134 | 695 |
| Omløpsmidler | 240 532 | 299 409 | 234 949 | 256 379 | 272 169 |
| Sum eiendeler | 247 027 | 303 895 | 237 900 | 257 513 | 272 864 |
| Egenkapital | - | - | 88 654 | 102 897 | 96 001 |
| Kortsiktig gjeld | 172 145 | 218 152 | 149 246 | 154 616 | 176 863 |
| Langsiktig gjeld | 11 632 | 9 089 | 0 | 0 | - |

## Konsern

7 selskaper.

- [ASSA ABLOY NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/979207476-assa-abloy-norge-as) (Morselskap)
  - [ASSA ABLOY GLOBAL SOLUTIONS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/974493438-assa-abloy-global-solutions-norway-as) (86 ansatte)
    - VINGCARD SA (Utenlandsk)
    - VINGCARD SYSTEMS (HK) LTD (Utenlandsk)
    - VINGCARD SYSTEMS LTD/LTEE (Utenlandsk)
    - VINGCARD SYSTEMS THAILAND (59 % · Utenlandsk)
  - ASSA ABLOY OPENING SOLUTIONS NORWAY AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Raymond Gabrielsen: Daglig leder og styremedlem
- Jari Kalevi Toivanen: Styrets leder
- Ingeborg Vestad: Styremedlem
- Ove Emil Olufsen: Styremedlem
- Marianne Toftner: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Anolitveien 1-3, 1400 Ski
- Postadresse: Postboks 424, 1402 Ski
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr
- Etablert: 11.05.1983
- Tidligere navn: TRIOVING AS (1995 til 2018)
- Aksjekapital: 14 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1983
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 15 av 379 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikle, produsere og selge lås- og beslagartikler mekaniske og elektroniske sikkerhets- og adgangs- systemer, handel, agentur og servicevirksomhet, samt alt hva hermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre selskaper med lignende virk- somhet.

## Siste endringer

- 10.07.2026: Styret endret
- 10.07.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000651867&sokeverdi=933703290&spraak=nb)
- 10.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000529507&sokeverdi=933703290&spraak=nb)
- 10.07.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000529506&sokeverdi=933703290&spraak=nb)
- 17.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000183538&sokeverdi=933703290&spraak=nb)
- 17.04.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000183537&sokeverdi=933703290&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NOVENCO AS](https://www.norscout.com/no/company/814709442-novenco-as) | Nordre Follo | 65 | 346 mill. kr | −5,2 % |
| [ROBERT BOSCH AS](https://www.norscout.com/no/company/910749854-robert-bosch-as) | Nordre Follo | 51 | 626 mill. kr | +0,2 % |
| [TECE NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/839262272-tece-norge-as) | Nordre Follo | 37 | 232 mill. kr | +1,9 % |
| [LUNA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/927477327-luna-norge-as) | Nordre Follo | 25 | 270 mill. kr | −8,2 % |
| [VITAS GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/984756992-vitas-group-as) | Nordre Follo | 23 | 141 mill. kr | +6,9 % |
| [IMI HYDRONIC ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/977180813-imi-hydronic-engineering-as) | Nordre Follo | 11 | 180 mill. kr | +3,1 % |
| [SCANDINAVIAN WATER TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/996913031-scandinavian-water-technology-as) | Nordre Follo | 8 | 89,5 mill. kr | +96,4 % |
| [THERMIA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/920709001-thermia-norge-as) | Nordre Follo | 8 | 63,2 mill. kr | +13,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
