---
title: "SEIRA HOLDING AS (933774341): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SEIRA HOLDING AS i Tysnes hadde 269 218 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/933774341-seira-holding-as"
---

# SEIRA HOLDING AS

Uoppgitt · Tysnes

- Org.nr: 933 774 341
- Styreleder: Svein Økland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 269 218 kr (+869,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 104 144 kr (Margin 38,7 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,1 % (svak)
- Likviditet: 301,26 (meget god). Opp fra 201,50 i 2024
- Soliditet: 99,7 % (meget god). Opp fra 99,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,1 % |
| Driftsmargin | −120,4 % | 38,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1,1 % |
| Likviditetsgrad | 201,50 | 301,26 |
| Soliditet | 99,6 % | 99,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 28 | 269 |
| Driftsresultat | −33 | 104 |
| Årsresultat | 5 | 151 |
| Driftsmargin | −120,4 % | 38,7 % |
| Sum gjeld | 49 | 39 |
| Sum driftskostnader | 61 | 165 |
| Finansresultat | 40 | 47 |
| Resultat før skatt | 7 | 151 |
| Anleggsmidler | 3 503 | 1 677 |
| Omløpsmidler | 9 832 | 11 799 |
| Sum eiendeler | 13 335 | 13 476 |
| Egenkapital | 13 286 | 13 437 |
| Kortsiktig gjeld | 49 | 39 |
| Langsiktig gjeld | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Svein Økland: Styrets leder
- Aud Kari Økland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stølsvegen 16, 5680 Tysnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 09.04.2024
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [FORMUE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/889990082-formue-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 2 684 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å være et investeringsselskap, herunder investeringer i aksjer og annet som står i naturlig forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 23.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000418995&sokeverdi=933774341&spraak=nb)
- 09.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000870876&sokeverdi=933774341&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NATTRUTEKAIEN EIGEDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/935767857-nattrutekaien-eigedom-as) | Tysnes | - | 365 253 kr | - |
| [JL LUND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/935998026-jl-lund-holding-as) | Tysnes | - | 77 500 kr | - |
| [STUDALEN EIGEDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/930198234-studalen-eigedom-as) | Tysnes | - | 1,32 mill. kr | - |
| [DALLAND INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/931775979-dalland-invest-as) | Tysnes | - | 61 766 kr | - |
| [ØLVE INDUSTRIBASE AS](https://www.norscout.com/no/company/830164782-olve-industribase-as) | Tysnes | - | 1,93 mill. kr | +6,6 % |
| [OVE ROSVOLD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933774414-ove-rosvold-holding-as) | Tysnes | - | 47 396 kr | - |
| [VIKA LOS AS](https://www.norscout.com/no/company/990879613-vika-los-as) | Tysnes | - | 9,37 mill. kr | −4,3 % |
| [VLF HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/834538962-vlf-holding-as) | Tysnes | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.06.2026.
