---
title: "METRO DATA AS (933931609): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "METRO DATA AS i Midtre Gauldal hadde 39 523 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/933931609-metro-data-as"
---

# METRO DATA AS

Treningssentervirksomhet · Midtre Gauldal

- Org.nr: 933 931 609
- Styreleder: Morten André Asklund

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 39 523 kr (−81,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −465 768 kr (Margin −1 178,5 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −54,7 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 2,67 (meget god). Ned fra 4,86 i 2024
- Soliditet: −80,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −13,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −54,7 % |
| Driftsmargin | −94,5 % | −1 178,5 % |
| Likviditetsgrad | 4,86 | 2,67 |
| Soliditet | −13,2 % | −80,4 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 215 | 40 |
| Driftsresultat | −203 | −466 |
| Årsresultat | −156 | −397 |
| Driftsmargin | −94,5 % | −1 178,5 % |
| Sum gjeld | 1 170 | 1 196 |
| Sum driftskostnader | 418 | 505 |
| Finansresultat | 0 | −43 |
| Resultat før skatt | −203 | −509 |
| Anleggsmidler | 729 | 546 |
| Omløpsmidler | 305 | 117 |
| Sum eiendeler | 1 034 | 663 |
| Egenkapital | −136 | −533 |
| Kortsiktig gjeld | 63 | 44 |
| Langsiktig gjeld | 1 108 | - |

## Ledelse og styre

- Morten André Asklund: Styrets leder
- Kåre Johnny Hage: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Morten Asklund, Skogsveien 317, 7288 Soknedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 15.06.2024
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 30.12.2024
- Regnskapsfører: [BJØRKAN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/976089790-bjorkan-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 829 av 854 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Datalagring og prosessering av data, samt ved aksjeeie eller på annen måte gjøre seg interessert i annen virksomhet.

## Siste endringer

- 09.04.2026: Næringskode endret
- 08.04.2026: Formål endret

## Kunngjøringer

- 10.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000367008&sokeverdi=933931609&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BJØRGEN TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/998628288-bjorgen-treningssenter-as) | Midtre Gauldal | 14 | 3,15 mill. kr | +5,7 % |
| [GAULDAL GOLFSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/827731102-gauldal-golfsenter-as) | Midtre Gauldal | - | 362 108 kr | - |
| [AARHAUG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933296008-aarhaug-holding-as) | Midtre Gauldal | - | 0 kr | - |
| [LILLEØYEN FJORDHEST AS](https://www.norscout.com/no/company/926186701-lilleoyen-fjordhest-as) | Midtre Gauldal | - | 630 783 kr | - |
| [TEAM HUGAAS AS](https://www.norscout.com/no/company/934343352-team-hugaas-as) | Midtre Gauldal | - | 648 420 kr | - |
| [NORWEGIAN FLYFISHERS CLUB AS](https://www.norscout.com/no/company/980832554-norwegian-flyfishers-club-as) | Midtre Gauldal | 6 | 4,12 mill. kr | +138,8 % |
| [PT LENA AS](https://www.norscout.com/no/company/936042449-pt-lena-as) | Lillestrøm | - | 41 000 kr | - |
| [MAB HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924526440-mab-holding-as) | Rælingen | - | 24 488 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 11.06.2026.
