---
title: "FAGTRYKK IDE AS (934090403): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FAGTRYKK IDE AS i Alta hadde 38,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 21 ansatte. Daglig leder er Paul Håkon Nilsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/934090403-fagtrykk-ide-as"
---

# FAGTRYKK IDE AS

Trykking ellers · Alta · Etablert 1983

- Org.nr: 934 090 403
- Telefon: 78 44 68 00
- E-post: post@fagtrykkide.no
- Nettsted: [fagtrykkide.no](https://fagtrykkide.no)
- Daglig leder: Paul Håkon Nilsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 38,6 mill. kr (−18,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,25 mill. kr (Margin 5,8 %)
- Ansatte: 21

## Ansatte

- september 2025: 24
- oktober 2025: 25
- november 2025: 22
- desember 2025: 20
- februar 2026: 19
- mars 2026: 20
- mai 2026: 21

### Per sted

- Tromsø: 11 ansatte
- Alta: 10 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,4 % (meget god). Ned fra 31,9 % i 2024
- Likviditet: 1,91 (god). Opp fra 1,80 i 2024
- Soliditet: 50,6 % (meget god). Opp fra 42,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,7 % | 29,3 % | 31,9 % | 16,4 % |
| Driftsmargin | 6,4 % | 7,4 % | 10,0 % | 9,4 % | 5,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 66,0 % | 73,4 % | 70,5 % | 24,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,44 | 1,38 | 1,71 | 1,80 | 1,91 |
| Soliditet | 27,6 % | 31,1 % | 46,0 % | 42,4 % | 50,6 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | 2,2 | 1,2 | 1,4 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 29 287 | 31 675 | 37 846 | 47 518 | 38 584 |
| Driftsresultat | 1 881 | 2 345 | 3 786 | 4 475 | 2 252 |
| Årsresultat | 1 451 | 1 836 | 2 989 | 3 550 | 1 202 |
| Driftsmargin | 6,4 % | 7,4 % | 10 % | 9,4 % | 5,8 % |
| Sum gjeld | 8 961 | 8 305 | 7 920 | 8 569 | 7 333 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 43 044 | 36 333 |
| Finansresultat | - | - | - | 123 | −534 |
| Resultat før skatt | 1 865 | 2 363 | 3 848 | 4 597 | 1 718 |
| Anleggsmidler | 1 233 | 1 253 | 1 444 | 1 582 | 2 394 |
| Omløpsmidler | 11 138 | 10 798 | 13 210 | 13 297 | 12 452 |
| Sum eiendeler | 12 371 | 12 051 | 14 654 | 14 880 | 14 845 |
| Egenkapital | 3 410 | 3 746 | 6 735 | 6 310 | 7 512 |
| Kortsiktig gjeld | 7 740 | 7 853 | 7 718 | 7 393 | 6 513 |
| Langsiktig gjeld | 1 221 | 452 | 202 | 1 177 | - |

## Ledelse og styre

- Paul Håkon Nilsen: Daglig leder og styremedlem
- Stian Nilsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vepsveien 8, 9514 Alta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 18.120 Trykking ellers
- Etablert: 16.09.1983
- Tidligere navn: FAGTRYKK ALTA AS (1995 til 2007)
- Aksjekapital: 520 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1983
- Revisor: [ENTER REVISJON FINNMARK AS](https://www.norscout.com/no/company/997397649-enter-revisjon-finnmark-as)
- Regnskapsfører: [JUST PRESIS AS](https://www.norscout.com/no/company/928177564-just-presis-as)
- Størrelse: Nr. 30 av 278 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og produksjon av grafiske produkter og it-tjenester.

## Siste endringer

- 01.06.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 21.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000193646&sokeverdi=934090403&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.10.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 95 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HURTIGTRYKK ALTA AS](https://www.norscout.com/no/company/980028569-hurtigtrykk-alta-as) | Alta | 10 | 11 mill. kr | −3,9 % |
| [POLARIS TRYKK ALTA AS](https://www.norscout.com/no/company/898584712-polaris-trykk-alta-as) | Alta | 6 | 6,98 mill. kr | −1,8 % |
| [THURE TRYKK AS](https://www.norscout.com/no/company/984046162-thure-trykk-as) | Skien | 21 | 48 mill. kr | −3,7 % |
| [IT GRAFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/983930530-it-grafisk-as) | Lørenskog | 21 | 36,2 mill. kr | −4,1 % |
| [LUNDEBY & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/932654733-lundeby-co-as) | Indre Østfold | 23 | 26,7 mill. kr | −4,6 % |
| [INKERIA AS](https://www.norscout.com/no/company/819511012-inkeria-as) | Bærum | 20 | 83,3 mill. kr | +8,9 % |
| [THALES DIS NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/988172588-thales-dis-norge-as) | Oslo | 23 | 104 mill. kr | +25,9 % |
| [FAGTRYKK PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/832941492-fagtrykk-produksjon-as) | Trondheim | 20 | 30,6 mill. kr | +64,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
