---
title: "TANTEMARITS GARN AS (934141016): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TANTEMARITS GARN AS i Sula hadde 644 742 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Marit Sæterstøl. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/934141016-tantemarits-garn-as"
---

# TANTEMARITS GARN AS

Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer · Sula

- Org.nr: 934 141 016
- Daglig leder: Marit Sæterstøl (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 644 742 kr (+441,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 631 752 kr (Margin 98 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 107,5 % (meget god)
- Likviditet: 2,60 (meget god). Opp fra 1,71 i 2024
- Soliditet: 61,5 % (meget god). Opp fra 41,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 107,5 % |
| Driftsmargin | −157,5 % | 98,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 183,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,71 | 2,60 |
| Soliditet | 41,5 % | 61,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 119 | 645 |
| Driftsresultat | −188 | 632 |
| Årsresultat | −188 | 491 |
| Driftsmargin | −157,5 % | 98 % |
| Sum gjeld | 132 | 366 |
| Sum driftskostnader | 307 | 13 |
| Finansresultat | 0 | −10 |
| Resultat før skatt | −188 | 622 |
| Anleggsmidler | 0 | - |
| Omløpsmidler | 225 | 950 |
| Sum eiendeler | 225 | 950 |
| Egenkapital | 93 | 584 |
| Kortsiktig gjeld | 132 | 366 |
| Langsiktig gjeld | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Marit Sæterstøl: Daglig leder og styremedlem
- Jarle Sæterstøl: Styrets leder
- Karl-Einar Govertsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sloghaugvegen 3, 6030 Langevåg
- Postadresse: c/o Marit Sæterstøl, Eikremsvegen 120, 6036 Mauseidvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.510 Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer
- Etablert: 29.08.2024
- Aksjekapital: 281 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 21.11.2024
- Størrelse: Nr. 344 av 461 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av garn og relaterte produkter.

## Siste endringer

- 09.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 15.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000554395&sokeverdi=934141016&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000679954&sokeverdi=934141016&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SHR BIL OG CARAVAN AS](https://www.norscout.com/no/company/930729639-shr-bil-og-caravan-as) | Sula | - | 867 305 kr | −73,9 % |
| [PER SVARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/943547955-per-svarstad-as) | Sula | - | 590 000 kr | - |
| [WENTZEL OPTIKK LANGEVÅG AS](https://www.norscout.com/no/company/919496347-wentzel-optikk-langevag-as) | Sula | - | 2,36 mill. kr | +4,0 % |
| [PROVIA AS](https://www.norscout.com/no/company/915566235-provia-as) | Sula | - | 80 000 kr | - |
| [LILLIFIX RETAIL AS](https://www.norscout.com/no/company/932526948-lillifix-retail-as) | Sula | - | 3,55 mill. kr | +86,7 % |
| [ORIENTALSK TEPPESTUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/960696646-orientalsk-teppestudio-as) | Sula | - | 79 226 kr | −98 % |
| [H.I. GIØRTZ HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/821671612-h-i-giortz-holding-as) | Sula | - | 4,05 mill. kr | +3,4 % |
| [PYROSS AS](https://www.norscout.com/no/company/923848991-pyross-as) | Sula | - | 26 994 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.03.2026.
