---
title: "MERINGDAL CAR SPA AS (934565142): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MERINGDAL CAR SPA AS i Giske hadde 130 420 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Magnus Meringdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/934565142-meringdal-car-spa-as"
---

# MERINGDAL CAR SPA AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Giske

- Org.nr: 934 565 142
- Daglig leder: Magnus Meringdal (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 130 420 kr (+1 096,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 44 859 kr (Margin 34,4 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 107,7 % (meget god)
- Likviditet: 6,52 (meget god). Ned fra 13,85 i 2024
- Soliditet: 84,7 % (meget god). Ned fra 92,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 107,7 % |
| Driftsmargin | −62,8 % | 34,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 124,5 % |
| Likviditetsgrad | 13,85 | 6,52 |
| Soliditet | 92,8 % | 84,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 | 130 |
| Driftsresultat | −7 | 45 |
| Årsresultat | −7 | 38 |
| Driftsmargin | −62,8 % | 34,4 % |
| Sum gjeld | 1 | 10 |
| Sum driftskostnader | 18 | 86 |
| Finansresultat | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −7 | 45 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 19 | 65 |
| Sum eiendeler | 19 | 65 |
| Egenkapital | 17 | 55 |
| Kortsiktig gjeld | 1 | 10 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Magnus Meringdal: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Rotmyrvegen 9, 6040 Vigra
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 24.11.2024
- Tidligere navn: MERINGDAL HOLDING AS (2024)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 14.04.2025
- Størrelse: Nr. 2 829 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bilpleie, herunder vask, rens, polering, samt annet som naturlig hører inn under dette og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.

## Kunngjøringer

- 09.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000048857&sokeverdi=934565142&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BIL OG MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/980667499-bil-og-mekaniske-as) | Giske | 6 | 10,5 mill. kr | +3,5 % |
| [LINDBÄCK SUSPENSION SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/916882580-lindback-suspension-service-as) | Porsanger | - | 131 711 kr | - |
| [FÅVANG BILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/829124572-favang-bilservice-as) | Ringebu | - | 129 306 kr | −92,6 % |
| [RIKERUD AS](https://www.norscout.com/no/company/930365114-rikerud-as) | Tønsberg | - | 132 000 kr | - |
| [PEDERSEN MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/935447127-pedersen-mekaniske-as) | Gjesdal | - | 129 000 kr | - |
| [JA AUSTAD INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/933878570-ja-austad-invest-as) | Verdal | - | 132 349 kr | - |
| [HALLINGBY BIL OG DEKKSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/912345025-hallingby-bil-og-dekksenter-as) | Ringerike | - | 128 700 kr | −87,5 % |
| [FELGTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/918613161-felgteknikk-as) | Trondheim | - | 135 095 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
