---
title: "OLAVOLLEN TRELAST AS (934635116): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "OLAVOLLEN TRELAST AS i Rauma hadde 740 921 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Per Erik Paus. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/934635116-olavollen-trelast-as"
---

# OLAVOLLEN TRELAST AS

Saging og høvling av tre · Rauma

- Org.nr: 934 635 116
- Daglig leder: Per Erik Paus (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 740 921 kr
- Driftsresultat 2025: −182 848 kr (Margin −24,7 %)
- Etablert: 2024

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −1 153,6 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 0,01 (ikke tilfredsstillende)
- Soliditet: −10 607,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 100,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1 153,6 % |
| Driftsmargin | - | −24,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,01 |
| Soliditet | 100,0 % | −10 607,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 741 |
| Driftsresultat | - | −183 |
| Årsresultat | 0 | −206 |
| Driftsmargin | - | −24,7 % |
| Sum gjeld | 0 | 178 |
| Sum driftskostnader | - | 924 |
| Finansresultat | - | −23 |
| Resultat før skatt | 0 | −206 |
| Anleggsmidler | 0 | - |
| Omløpsmidler | 30 | 2 |
| Sum eiendeler | 30 | 2 |
| Egenkapital | 30 | −176 |
| Kortsiktig gjeld | - | 178 |
| Langsiktig gjeld | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Per Erik Paus: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Ytre Mittet 13, 6363 Mittet
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.110 Saging og høvling av tre
- Etablert: 28.11.2024
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 15.03.2025
- Regnskapsfører: BØNDENES REGNSKAPSLAG SA
- Størrelse: Nr. 116 av 166 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og videreforedling av trelast til salg. Produksjon og salg av bioenergiflis. Leiesaging og skogbrukstjenester som tynning,rydding og sluttavvirking.

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000548154&sokeverdi=934635116&spraak=nb)
- 14.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000582747&sokeverdi=934635116&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRENNO SAG & HØVLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/936812082-brenno-sag-hovleri-as) | Nesbyen | - | 901 211 kr | - |
| [HØYLANDET SAGBRUKSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/930487201-hoylandet-sagbrukservice-as) | Høylandet | - | 740 566 kr | - |
| [SIRDAL SAG AS](https://www.norscout.com/no/company/983503896-sirdal-sag-as) | Sirdal | - | 994 873 kr | −21,7 % |
| [BPN AS](https://www.norscout.com/no/company/996993191-bpn-as) | Narvik | - | 729 019 kr | - |
| [EIBY SAGBRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/985431825-eiby-sagbruk-as) | Alta | - | 1,06 mill. kr | - |
| [NYE RETTSIDA HØVLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/919346094-nye-rettsida-hovleri-as) | Folldal | - | 696 062 kr | - |
| [LAFTEHØVLERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/986678662-laftehovleriet-as) | Surnadal | - | 1,07 mill. kr | - |
| [HØYE BYGDESAG AS](https://www.norscout.com/no/company/929867114-hoye-bygdesag-as) | Lindesnes | - | 622 032 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.07.2026.
