---
title: "HEIDELBERG MATERIALS SEMENT NORGE AS (934949145): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HEIDELBERG MATERIALS SEMENT NORGE AS i Oslo hadde 2,76 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 389 ansatte. Daglig leder er Vetle Houg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/934949145-heidelberg-materials-sement-norge-as"
---

# HEIDELBERG MATERIALS SEMENT NORGE AS

Produksjon av sement · Oslo · Etablert 1983

- Org.nr: 934 949 145
- Telefon: 22 87 84 00
- E-post: kjopsvik@norcem.no
- Nettsted: [sement.heidelbergmaterials.no](https://sement.heidelbergmaterials.no)
- Daglig leder: Vetle Houg

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,76 mrd. kr (+6,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 619 mill. kr (Margin 22,5 %)
- Ansatte: 389 (Ned fra 394 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 410
- oktober 2025: 390
- november 2025: 389
- desember 2025: 394
- februar 2026: 391
- mars 2026: 390
- april 2026: 387
- mai 2026: 386
- juli 2026: 416
- august 2026: 411
- september 2026: 408
- oktober 2026: 389

### Per sted

- Brevik: 236 ansatte · 2 avdelinger
- Kjøpsvik: 130 ansatte · 2 avdelinger
- Oslo: 16 ansatte
- Slemmestad: Ingen oppgitt
- Stavanger: Ingen oppgitt
- Trondheim: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,47 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,49 i 2024
- Soliditet: 25,3 % (god). Opp fra 20,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,0 % | - |
| Driftsmargin | 27,4 % | 23,8 % | 22,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 86,4 % | 73,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,53 | 0,49 | 0,47 |
| Soliditet | 19,5 % | 20,5 % | 25,3 % |
| Gjeldsgrad | 4,1 | 3,9 | 3,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 643,6 | 2 592,8 | 2 755,8 |
| Driftsresultat | 724,4 | 616,9 | 618,7 |
| Årsresultat | 610,1 | 452,4 | 461,5 |
| Driftsmargin | 27,4 % | 23,8 % | 22,5 % |
| Sum gjeld | 2 522,8 | 2 731,7 | 2 594,4 |
| Sum driftskostnader | 1 919,3 | 1 976,0 | 2 137,0 |
| Finansresultat | 36,7 | −48,9 | −36,8 |
| Resultat før skatt | 761,1 | 567,9 | 581,9 |
| Anleggsmidler | 1 903,1 | 2 184,0 | 2 344,2 |
| Omløpsmidler | 1 231,3 | 1 251,0 | 1 128,2 |
| Sum eiendeler | 3 134,4 | 3 435,1 | 3 472,4 |
| Egenkapital | 611,6 | 703,3 | 878,0 |
| Kortsiktig gjeld | 2 342,7 | 2 557,5 | 2 423,3 |
| Langsiktig gjeld | 180,1 | 174,3 | - |

## Ledelse og styre

- Vetle Houg: Daglig leder
- Giv Brantenberg: Styrets leder
- Tom Jacobsen: Styremedlem
- Ingrid Jondahl: Styremedlem
- Carl Peter Linderoth: Styremedlem
- Thea Stene: Styremedlem
- Kenneth Hansen: Styremedlem
- Guttorm Anders Aasebøstøl: Varamedlem
- Jørn Martinius Bakken: Varamedlem
- Nina Elisabeth Hansen: Varamedlem
- Annette Gautestad: Varamedlem
- Jarle Jacobsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Lilleakerveien 2A, 0283 Oslo
- Postadresse: Postboks 143 Lilleaker, 0216 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 23.510 Produksjon av sement
- Etablert: 01.12.1983
- Tidligere navn: NORCEM AS (2011 til 2023)
- Aksjekapital: 170 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1996
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [ERNST & YOUNG COMPLIANCE SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/946823465-ernst-young-compliance-services-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 3 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive fabrikasjon av sement, annen industri, transport, handel og hva dermed står i forbindelse, samt å delta som aksjonær eller på annen måte ved investering i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000618196&sokeverdi=934949145&spraak=nb)
- 14.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000013727&sokeverdi=934949145&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000672354&sokeverdi=934949145&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 05.05.2026: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 300 000 kr
- 14.11.2025: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 9,64 mill. kr
- 23.04.2020: Tilskudd fra GASSNOVA SF, 6,26 mill. kr
- 20.06.2018: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 5,02 mill. kr
- 19.06.2017: Tilskudd fra ENOVA SF, 5,07 mill. kr
- 12.06.2017: Tilskudd fra ENOVA SF, 4,79 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HEIDELBERG MATERIALS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/980910369-heidelberg-materials-norway-as) | Oslo | 65 | 159 mill. kr | +15,9 % |
| [SCANCEM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/918906711-scancem-holding-as) | Oslo | - | - | - |
| [NCC INDUSTRY AS](https://www.norscout.com/no/company/984884176-ncc-industry-as) | Oslo | 529 | 2,9 mrd. kr | −0,6 % |
| [AS Rockwool](https://www.norscout.com/no/company/923828583-as-rockwool) | Oslo | 201 | 1,22 mrd. kr | −2,5 % |
| [VEIDEKKE INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/913536770-veidekke-industri-as) | Oslo | 1 218 | 5,91 mrd. kr | +8,4 % |
| [VIANODE AS](https://www.norscout.com/no/company/925971154-vianode-as) | Oslo | 175 | 264 mill. kr | - |
| [SAINT-GOBAIN BYGGEVARER AS](https://www.norscout.com/no/company/940198178-saint-gobain-byggevarer-as) | Oslo | 166 | 1,14 mrd. kr | −1,1 % |
| [UNICON AS](https://www.norscout.com/no/company/942822979-unicon-as) | Oslo | 124 | 1,14 mrd. kr | +5,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
