---
title: "SCANDEC SYSTEMER AS (935262844): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SCANDEC SYSTEMER AS i Nordre Follo hadde 234 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 40 ansatte. Daglig leder er Cornelia Olsvold. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/935262844-scandec-systemer-as"
---

# SCANDEC SYSTEMER AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Nordre Follo · Etablert 1984

- Org.nr: 935 262 844
- Telefon: 66 81 27 00
- E-post: Post@Scandecsystemer.no
- Nettsted: [scandecsystemer.no](https://www.scandecsystemer.no)
- Daglig leder: Cornelia Olsvold

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 234 mill. kr (−6,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 11,8 mill. kr (Margin 5,0 %)
- Ansatte: 40 (Ned fra 46 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 45
- oktober 2025: 46
- november 2025: 44
- desember 2025: 46
- april 2026: 44
- mai 2026: 43
- juni 2026: 44
- juli 2026: 43
- august 2026: 42
- september 2026: 41
- oktober 2026: 40

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,1 % (god). Opp fra 3,9 % i 2024
- Likviditet: 1,68 (god). Samme som i 2024
- Soliditet: 31,4 % (god). Opp fra 30,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,7 % | −1,1 % | 3,9 % | 11,1 % |
| Driftsmargin | 9,0 % | 4,5 % | −0,6 % | 1,8 % | 5,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 38,5 % | - | - | 30,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,23 | 1,34 | 1,30 | 1,68 | 1,68 |
| Soliditet | 20,6 % | 27,7 % | - | 30,3 % | 31,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,9 | 2,6 | - | 2,3 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 274 008 | 286 180 | 271 057 | 249 502 | 234 402 |
| Driftsresultat | 24 669 | 12 744 | −1 746 | 4 502 | 11 754 |
| Årsresultat | 18 689 | 9 473 | −2 209 | 2 346 | 8 160 |
| Driftsmargin | 9,0 % | 4,5 % | −0,6 % | 1,8 % | 5,0 % |
| Sum gjeld | 105 835 | 94 244 | 92 256 | 79 190 | 75 210 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 245 000 | 222 648 |
| Finansresultat | - | - | - | −1 371 | −1 163 |
| Resultat før skatt | 24 004 | 12 213 | −2 714 | 3 131 | 10 591 |
| Anleggsmidler | 3 392 | 4 333 | 5 800 | 4 024 | 3 207 |
| Omløpsmidler | 129 916 | 125 944 | 119 999 | 109 519 | 106 358 |
| Sum eiendeler | 133 308 | 130 276 | 125 799 | 113 543 | 109 564 |
| Egenkapital | 27 474 | 36 032 | - | 34 354 | 34 354 |
| Kortsiktig gjeld | 105 835 | 94 244 | 92 256 | 65 261 | 63 425 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 13 929 | 11 786 |

## Ledelse og styre

- Cornelia Olsvold: Daglig leder
- Knut Øversjøen: Styrets leder
- Kjell Runar Haukelidsæter: Styremedlem
- Elisabeth Bøvold: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Trollåsveien 6, 1414 Trollåsen
- Postadresse: Postboks 622, 1411 Kolbotn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 20.07.1984
- Aksjekapital: 1 440 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1985
- Revisor: [VIDI REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/936106439-vidi-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 77 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handels-, agentur-, konsulent-, eksport-, import-, investerings- og næringsvirksomhet av enhver art, herunder investering i fast eiendom og verdipapirer samt deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 28.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000315805&sokeverdi=935262844&spraak=nb)
- 27.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000898933&sokeverdi=935262844&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BOSCH REXROTH AS](https://www.norscout.com/no/company/911348764-bosch-rexroth-as) | Nordre Follo | 40 | 298 mill. kr | +21,2 % |
| [ENVIROPAC AS](https://www.norscout.com/no/company/976714482-enviropac-as) | Nordre Follo | 37 | 265 mill. kr | +12,6 % |
| [STERNER AS](https://www.norscout.com/no/company/957471455-sterner-as) | Nordre Follo | 47 | 261 mill. kr | −4,1 % |
| [MOVEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/984154658-movement-as) | Nordre Follo | 37 | 74,7 mill. kr | +2,3 % |
| [CULLIGAN NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/984522738-culligan-norge-as) | Nordre Follo | 134 | 270 mill. kr | −0,5 % |
| [HOLGER HARTMANN AS](https://www.norscout.com/no/company/967289965-holger-hartmann-as) | Nordre Follo | 34 | 229 mill. kr | +23,8 % |
| [Berggård Amundsen & Co AS](https://www.norscout.com/no/company/843495672-berggard-amundsen-co-as) | Nordre Follo | 239 | 3,03 mrd. kr | +5,9 % |
| [BEIJER REF SUPPORT NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/894871172-beijer-ref-support-norway-as) | Nordre Follo | 24 | 184 mill. kr | +32,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
