---
title: "LUNNER PUKKVERK AS (935382068): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LUNNER PUKKVERK AS i Lunner hadde 20,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er John Edvard Myrvang. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/935382068-lunner-pukkverk-as"
---

# LUNNER PUKKVERK AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Lunner · Etablert 1983

- Org.nr: 935 382 068
- Telefon: 61 32 13 26
- E-post: knut@myrvang.no
- Nettsted: [pukkogsand.no](https://pukkogsand.no)
- Daglig leder: John Edvard Myrvang (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,8 mill. kr (−29,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 838 048 kr (Margin 4,0 %)
- Ansatte: 7

## Ansatte

- januar 2026: 7
- juni 2026: 6

### Per sted

- Jaren: Ingen oppgitt
- Lunner: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,9 % (svak). Ned fra 5,0 % i 2024
- Likviditet: 4,14 (meget god). Opp fra 2,81 i 2024
- Soliditet: 26,4 % (god). Opp fra 24,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,7 % | 8,6 % | 5,0 % | 3,9 % |
| Driftsmargin | 3,4 % | 7,4 % | 9,5 % | 3,6 % | 4,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 21,0 % | 16,0 % | 1,6 % | −1,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,66 | 4,14 | 2,81 | 4,14 |
| Soliditet | 25,1 % | 27,3 % | 27,2 % | 24,8 % | 26,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,0 | 2,7 | 2,7 | 3,0 | 2,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 19 479 | 17 737 | 17 431 | 29 574 | 20 826 |
| Driftsresultat | 664 | 1 312 | 1 653 | 1 068 | 838 |
| Årsresultat | 377 | 751 | 664 | 69 | −56 |
| Driftsmargin | 3,4 % | 7,4 % | 9,5 % | 3,6 % | 4,0 % |
| Sum gjeld | 12 587 | 13 210 | 15 055 | 17 243 | 15 735 |
| Sum driftskostnader | 18 815 | - | 15 778 | 28 506 | 19 988 |
| Finansresultat | −181 | - | −803 | −980 | −910 |
| Resultat før skatt | - | 964 | 851 | 88 | −72 |
| Anleggsmidler | 3 585 | 3 258 | 3 640 | 4 149 | 3 764 |
| Omløpsmidler | - | 14 920 | 17 048 | 18 795 | 17 615 |
| Sum eiendeler | 16 805 | 18 179 | 20 688 | 22 944 | 21 379 |
| Egenkapital | 4 218 | 4 968 | 5 632 | 5 701 | 5 645 |
| Kortsiktig gjeld | - | 5 606 | 4 116 | 6 694 | 4 257 |
| Langsiktig gjeld | - | 7 605 | 10 939 | 10 549 | 11 477 |

## Ledelse og styre

- John Edvard Myrvang: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Myllaveien, 2730 Lunner
- Postadresse: Nymobakken 34, 3516 Hønefoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 21.12.1983
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1984
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 58 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og handel med steinmaterialer, herunder drift av pukkverk, bergverksdrift, eie, drive og leie fast eiendom og delta i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 05.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000239297&sokeverdi=935382068&spraak=nb)
- 12.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000738327&sokeverdi=935382068&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JÆRPUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/826440082-jaerpukk-as) | Sola | 7 | 24,3 mill. kr | −20,3 % |
| [VEGARHEIM PUKKVERK OG ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/952969838-vegarheim-pukkverk-og-entreprenor-as) | Tvedestrand | 7 | 19,9 mill. kr | −9,0 % |
| [FINNMARK SAND AS](https://www.norscout.com/no/company/871088772-finnmark-sand-as) | Alta | 7 | 38 mill. kr | +12,3 % |
| [LIDALEN GRUSTAK A/S](https://www.norscout.com/no/company/916857179-lidalen-grustak-a-s) | Notodden | 7 | 17,4 mill. kr | −15,7 % |
| [LOFOTPUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/991497641-lofotpukk-as) | Vestvågøy | 7 | 38,4 mill. kr | +20,3 % |
| [STANGE GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/938737797-stange-gruppen-as) | Drammen | 7 | 16,5 mill. kr | +1,6 % |
| [GRIMSBU GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/979932812-grimsbu-grus-as) | Folldal | 8 | 4,25 mill. kr | −0,7 % |
| [HAGEN GRUSFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/992147385-hagen-grusforretning-as) | Nord-Aurdal | 7 | 13,4 mill. kr | −3,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
