---
title: "SANDNES FISKEOPPDRETT AS (935415039): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SANDNES FISKEOPPDRETT AS i Fjaler hadde 363 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Veronica Sandnes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/935415039-sandnes-fiskeoppdrett-as"
---

# SANDNES FISKEOPPDRETT AS

Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann · Fjaler · Etablert 1984

- Org.nr: 935 415 039
- Telefon: 57737618
- Nettsted: [sandnes-fiskeoppdrett.no](https://sandnes-fiskeoppdrett.no)
- Daglig leder: Veronica Sandnes (også varamedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 363 mill. kr (+26,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −11,4 mill. kr (Margin −3,2 %)
- Ansatte: 16 (Opp fra 15 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 17
- november 2025: 18
- desember 2025: 15
- februar 2026: 16
- mai 2026: 17
- oktober 2026: 16

### Per sted

- Hellevik i Fjaler: 16 ansatte
- Atløy: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 2,9 % i 2024
- Likviditet: 2,32 (meget god). Ned fra 3,01 i 2024
- Soliditet: 58,7 % (meget god). Ned fra 66,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,1 % | 13,4 % | 2,9 % | −3,0 % |
| Driftsmargin | 15,2 % | 7,8 % | 15,6 % | 1,5 % | −3,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 4,3 % | −4,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,36 | 4,99 | 3,04 | 3,01 | 2,32 |
| Soliditet | - | - | 68,1 % | 66,6 % | 58,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,5 | 0,5 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 134 498 | 198 807 | 183 108 | 287 969 | 363 102 |
| Driftsresultat | 20 406 | 15 535 | 28 568 | 4 348 | −11 445 |
| Årsresultat | 16 085 | 13 348 | 25 338 | 5 425 | −7 151 |
| Driftsmargin | 15,2 % | 7,8 % | 15,6 % | 1,5 % | −3,2 % |
| Sum gjeld | 94 165 | 42 595 | 85 237 | 92 284 | 120 930 |
| Sum driftskostnader | - | - | 154 540 | 283 621 | 374 547 |
| Finansresultat | - | - | 3 747 | 3 527 | 2 822 |
| Resultat før skatt | 20 554 | 16 971 | 32 315 | 7 875 | −8 622 |
| Anleggsmidler | 87 081 | 80 957 | 75 657 | 71 330 | 65 094 |
| Omløpsmidler | 178 717 | 133 620 | 191 900 | 204 700 | 227 430 |
| Sum eiendeler | 265 799 | 214 577 | 267 557 | 276 029 | 292 525 |
| Egenkapital | - | - | 182 320 | 183 745 | 171 594 |
| Kortsiktig gjeld | 75 828 | 26 783 | 63 160 | 68 114 | 98 232 |
| Langsiktig gjeld | 18 337 | 15 812 | 22 077 | 24 170 | 22 698 |

## Ledelse og styre

- Veronica Sandnes: Daglig leder og varamedlem
- Willy Arne Sandnes: Styrets leder
- Frøydis Sandnes: Styremedlem
- Renate Sandland: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Vågsvegen 423, 6967 Hellevik i Fjaler
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.211 Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann
- Etablert: 02.06.1984
- Aksjekapital: 2 987 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1984
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [PROGRESSO AS](https://www.norscout.com/no/company/930069299-progresso-as)
- Størrelse: Nr. 67 av 288 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Oppdrett, vidarefordeling og salg av matfisk.

## Kunngjøringer

- 20.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000705604&sokeverdi=935415039&spraak=nb)
- 11.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000876106&sokeverdi=935415039&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000656179&sokeverdi=935415039&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GJØLANGER SETTEFISK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/898748782-gjolanger-settefisk-eiendom-as) | Fjaler | - | 1,17 mill. kr | −0,6 % |
| [SUNNFJORD STORSMOLT AS](https://www.norscout.com/no/company/917396752-sunnfjord-storsmolt-as) | Fjaler | - | 37 000 kr | - |
| [ARIEL SEAFOOD AS](https://www.norscout.com/no/company/982851882-ariel-seafood-as) | Fjaler | - | 0 kr | - |
| [SVINØY AS](https://www.norscout.com/no/company/889089652-svinoy-as) | Fjaler | - | - | - |
| [REGALO AS](https://www.norscout.com/no/company/917897395-regalo-as) | Fjaler | - | - | - |
| [GJØLANGER BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/929852338-gjolanger-bruk-as) | Fjaler | - | - | - |
| [GJØLANGER SETTEFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/985338078-gjolanger-settefisk-as) | Fjaler | 7 | 36,9 mill. kr | −11,5 % |
| [GJØLANGER HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/923869867-gjolanger-holding-as) | Fjaler | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
