---
title: "CLAIRE BY FJAND-TEX NORGE AS (935568609): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CLAIRE BY FJAND-TEX NORGE AS i Bærum hadde 113 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 86 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/935568609-claire-by-fjand-tex-norge-as"
---

# CLAIRE BY FJAND-TEX NORGE AS

Detaljhandel med klær · Bærum · Etablert 1984

- Org.nr: 935 568 609
- Telefon: 23 00 18 88
- Styreleder: Nikolaj Anders Hust

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 113 mill. kr (−2,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −488 989 kr (Margin −0,4 %)
- Ansatte: 86 (Opp fra 83 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 89
- oktober 2025: 90
- november 2025: 87
- desember 2025: 83
- januar 2026: 80
- februar 2026: 81
- mars 2026: 83
- april 2026: 80
- mai 2026: 86
- juni 2026: 87
- juli 2026: 90
- august 2026: 85
- september 2026: 87
- oktober 2026: 86

### Per sted

- Oslo: 20 ansatte · 4 avdelinger
- Skedsmokorset: 8 ansatte
- Ski: 8 ansatte
- Fornebu: 7 ansatte
- Molde: 7 ansatte
- Sandnes: 7 ansatte
- Laksevåg: 6 ansatte
- Stavanger: 5 ansatte · 2 avdelinger
- Lillestrøm: 5 ansatte
- Bekkestua: Ingen oppgitt
- Drammen: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,70 (god). Opp fra 1,52 i 2024
- Soliditet: 44,0 % (meget god). Opp fra 39,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,9 % | −5,6 % | 2,1 % | - |
| Driftsmargin | −1,2 % | 1,6 % | −1,5 % | 0,4 % | −0,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 13,2 % | −20,6 % | 0,1 % | - |
| Likviditetsgrad | 1,46 | 1,60 | 1,59 | 1,52 | 1,70 |
| Soliditet | 40,0 % | 45,2 % | 43,1 % | 39,4 % | 44,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,2 | 1,3 | 1,5 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 114 222 | 125 660 | 119 614 | 115 065 | 112 507 |
| Driftsresultat | −1 397 | 2 025 | −1 826 | 418 | −489 |
| Årsresultat | −1 308 | 1 423 | −3 276 | 11 | −906 |
| Driftsmargin | −1,2 % | 1,6 % | −1,5 % | 0,4 % | −0,4 % |
| Sum gjeld | 19 880 | 17 791 | 14 994 | 17 504 | 13 330 |
| Sum driftskostnader | - | - | 121 439 | 114 648 | 112 996 |
| Finansresultat | - | - | −855 | −407 | −417 |
| Resultat før skatt | −1 670 | 1 837 | −2 681 | 11 | - |
| Anleggsmidler | 4 007 | 4 021 | 2 585 | 2 313 | 1 193 |
| Omløpsmidler | 29 102 | 28 422 | 23 785 | 26 577 | 22 618 |
| Sum eiendeler | 33 109 | 32 443 | 26 370 | 28 890 | 23 810 |
| Egenkapital | 13 229 | 14 652 | 11 376 | 11 387 | 10 481 |
| Kortsiktig gjeld | 19 880 | 17 791 | 14 994 | 17 504 | 13 330 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Nikolaj Anders Hust: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Norwegian Fashion Center, Hust and Claire 4E, Snarøyveien 30L, 1360 Fornebu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 31.07.1984
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1988
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 43 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Formidling og salg av tekstilvarer og alt hva dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 22.10.2026: Styret endret
- 10.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 22.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000811695&sokeverdi=935568609&spraak=nb)
- 10.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000367169&sokeverdi=935568609&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000570931&sokeverdi=935568609&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FOLLESTAD TREND AS](https://www.norscout.com/no/company/981018540-follestad-trend-as) | Bærum | 288 | 492 mill. kr | +9,9 % |
| [HUNKEMÖLLER NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/918705023-hunkemoller-norway-as) | Bærum | 46 | 55,2 mill. kr | −14 % |
| [COCO & FRIENDS AS](https://www.norscout.com/no/company/979164920-coco-friends-as) | Bærum | 28 | 22,3 mill. kr | −8,6 % |
| [FOR MEN SANDVIKA AS](https://www.norscout.com/no/company/982197309-for-men-sandvika-as) | Bærum | 23 | 32,9 mill. kr | −3,5 % |
| [TRIUMPH INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/834838362-triumph-international-as) | Bærum | 22 | 87,5 mill. kr | −3,9 % |
| [SOMMERFELDT BÆRUMS VERK AS](https://www.norscout.com/no/company/926410849-sommerfeldt-baerums-verk-as) | Bærum | 16 | 19,9 mill. kr | −14,8 % |
| [LIMAMI AS](https://www.norscout.com/no/company/894911972-limami-as) | Bærum | 16 | 8,92 mill. kr | −16,1 % |
| [HOLZWEILER FORNEBU AS](https://www.norscout.com/no/company/914192552-holzweiler-fornebu-as) | Bærum | 12 | 5,2 mill. kr | −41,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
