---
title: "X-VAC AS (935602114): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "X-VAC AS i Nesodden hadde 92,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 39 ansatte. Daglig leder er Claus Halvorsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/935602114-x-vac-as"
---

# X-VAC AS

Oppsamling og behandling av avløpsvann · Nesodden · Etablert 2025

- Org.nr: 935 602 114
- Nettsted: [x-vac.as](https://www.x-vac.as)
- Daglig leder: Claus Halvorsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 92,5 mill. kr
- Driftsresultat 2025: 7,01 mill. kr (Margin 7,6 %)
- Ansatte: 39 (Ned fra 42 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 40
- november 2025: 41
- desember 2025: 42
- februar 2026: 41
- mars 2026: 42
- april 2026: 41
- juni 2026: 40
- oktober 2026: 39

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,27 (tilfredsstillende)
- Soliditet: 11,4 % (tilfredsstillende)

| Nøkkeltall | 2025 |
| --- | ---: |
| Driftsmargin | 7,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,27 |
| Soliditet | 11,4 % |
| Gjeldsgrad | 7,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2025 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 92 534 |
| Driftsresultat | 7 014 |
| Årsresultat | 1 682 |
| Driftsmargin | 7,6 % |
| Sum gjeld | 119 978 |
| Resultat før skatt | 2 210 |
| Anleggsmidler | 113 423 |
| Omløpsmidler | 22 015 |
| Sum eiendeler | 135 438 |
| Egenkapital | 15 460 |
| Kortsiktig gjeld | 17 392 |
| Langsiktig gjeld | 102 586 |

## Ledelse og styre

- Claus Halvorsen: Daglig leder
- Aleksander Holter: Styrets leder
- Fredrik Østhassel: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Torneveien 11, 1454 Fagerstrand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 37.000 Oppsamling og behandling av avløpsvann
- Etablert: 06.05.2025
- Tidligere navn: NYE X-VAC AS (2025)
- Aksjekapital: 60 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 08.10.2025
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [ABACUS RATIO AS](https://www.norscout.com/no/company/964091277-abacus-ratio-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Oppsamling og behandling av avløpsvann.

## Siste endringer

- 30.10.2026: Revisor endret
- 12.08.2026: Styret endret
- 02.07.2026: Daglig leder endret
- 08.10.2025: Navn endret

## Kunngjøringer

- 30.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000824802&sokeverdi=935602114&spraak=nb)
- 12.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000684813&sokeverdi=935602114&spraak=nb)
- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000652503&sokeverdi=935602114&spraak=nb)
- 02.07.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000482689&sokeverdi=935602114&spraak=nb)
- 09.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000870366&sokeverdi=935602114&spraak=nb)
- 09.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000870365&sokeverdi=935602114&spraak=nb)
- 23.10.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000799920&sokeverdi=935602114&spraak=nb)
- 23.10.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000799921&sokeverdi=935602114&spraak=nb)
- 08.10.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000780068&sokeverdi=935602114&spraak=nb)
- 08.10.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000780065&sokeverdi=935602114&spraak=nb)
- 08.10.2025: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000780066&sokeverdi=935602114&spraak=nb)
- 08.10.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000780067&sokeverdi=935602114&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000615215&sokeverdi=935602114&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OSLO FOLLO INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/918753265-oslo-follo-industri-as) | Nesodden | 18 | 48,9 mill. kr | +76,5 % |
| [FOSS HØYTRYKK AS](https://www.norscout.com/no/company/932488493-foss-hoytrykk-as) | Nesodden | - | 2,17 mill. kr | +5,9 % |
| [ARNKVÆRN MILJØ OG RENOVASJON OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/912400573-arnkvaern-miljo-og-renovasjon-oslo-as) | Oslo | 41 | 97,4 mill. kr | −8,5 % |
| [SERWENT JTR GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/913364953-serwent-jtr-gruppen-as) | Hå | 36 | 92,9 mill. kr | −1,7 % |
| [NORVA24 GRAVCO AS](https://www.norscout.com/no/company/998586259-norva24-gravco-as) | Oslo | 42 | 98,3 mill. kr | −11,3 % |
| [SERWENT BRDR GRØNNERUD AS](https://www.norscout.com/no/company/912572188-serwent-brdr-gronnerud-as) | Gjøvik | 36 | 62,4 mill. kr | −0,3 % |
| [ARNKVÆRN MILJØ OG RENOVASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/942874618-arnkvaern-miljo-og-renovasjon-as) | Ringsaker | 44 | 91 mill. kr | −16,3 % |
| [NORVA24 ØST AS](https://www.norscout.com/no/company/951141836-norva24-ost-as) | Frogn | 34 | 66,1 mill. kr | −23,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
