---
title: "Bamble Mekaniske Industri AS (935881706): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "Bamble Mekaniske Industri AS i Bamble hadde 90,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Morgan Sannes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/935881706-bamble-mekaniske-industri-as"
---

# Bamble Mekaniske Industri AS

Produksjon av maskiner og utstyr til bergverksdrift og bygge- og anleggsvirksomhet · Bamble · Etablert 1984

- Org.nr: 935 881 706
- Telefon: 35 96 07 99
- E-post: mindusta@online.no
- Nettsted: [bmi.as](https://bmi.as)
- Daglig leder: Morgan Sannes (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 90,9 mill. kr (−28,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,13 mill. kr (Margin 2,3 %)
- Ansatte: 20

## Ansatte

- november 2025: 21
- juni 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,9 % (svak). Ned fra 29,4 % i 2024
- Likviditet: 2,22 (meget god). Ned fra 2,34 i 2024
- Soliditet: 55,5 % (meget god). Ned fra 58,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,4 % | 18,3 % | 29,4 % | 4,9 % |
| Driftsmargin | 3,0 % | 5,6 % | 6,1 % | 9,4 % | 2,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 31,3 % | 29,9 % | 47,3 % | 1,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,14 | 1,91 | 1,89 | 2,34 | 2,22 |
| Soliditet | 40,3 % | 43,0 % | 48,1 % | 58,0 % | 55,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,3 | 1,1 | 0,7 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 63 659 | 79 029 | 101 058 | 127 762 | 90 922 |
| Driftsresultat | 1 939 | 4 392 | 6 124 | 12 010 | 2 132 |
| Årsresultat | 1 400 | 3 357 | 3 936 | 8 078 | 330 |
| Driftsmargin | 3,0 % | 5,6 % | 6,1 % | 9,4 % | 2,3 % |
| Sum gjeld | 17 938 | 20 442 | 19 803 | 18 437 | 20 461 |
| Sum driftskostnader | - | - | 94 933 | 115 752 | 88 790 |
| Finansresultat | - | - | −1 072 | −1 649 | −1 686 |
| Resultat før skatt | 1 795 | 4 306 | 5 052 | 10 361 | 446 |
| Anleggsmidler | 1 620 | 1 571 | 839 | 685 | 610 |
| Omløpsmidler | 28 407 | 34 315 | 37 346 | 43 212 | 45 340 |
| Sum eiendeler | 30 026 | 35 887 | 38 184 | 43 897 | 45 950 |
| Egenkapital | 12 088 | 15 445 | 18 381 | 25 460 | 25 489 |
| Kortsiktig gjeld | 13 263 | 17 956 | 19 764 | 18 437 | 20 461 |
| Langsiktig gjeld | 4 675 | 2 486 | 39 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Morgan Sannes: Daglig leder og styremedlem
- Thorleif Eugen Sannes: Styrets leder
- Jorid Solstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bjønnveien 1, 3962 Stathelle
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.920 Produksjon av maskiner og utstyr til bergverksdrift og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 10.10.1984
- Aksjekapital: 3 050 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1984
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SKIEN REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/944886923-skien-regnskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 28 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive mekanisk verksted, handels- og agenturvirksomhet samt hva hermed står i forbindelse. Selskapet kan engasjere seg i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000496639&sokeverdi=935881706&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CUTHELP AS](https://www.norscout.com/no/company/933363147-cuthelp-as) | Bamble | - | 0 kr | - |
| [KAMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/986773053-kamek-as) | Bamble | 22 | 21,8 mill. kr | −1,8 % |
| [STEIS MEKANISKE VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/976462661-steis-mekaniske-verksted-as) | Sirdal | 31 | 67,2 mill. kr | +15,7 % |
| [LYNG DRILLING AS](https://www.norscout.com/no/company/935970628-lyng-drilling-as) | Indre Fosen | 19 | 111 mill. kr | −6,7 % |
| [QMATEC DRILLING AS](https://www.norscout.com/no/company/990688745-qmatec-drilling-as) | Vinje | 40 | 106 mill. kr | −18,3 % |
| [ROGALAND MASKINSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/980436365-rogaland-maskinservice-as) | Time | 19 | 37,7 mill. kr | −0,3 % |
| [CONTAINERTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/991282882-containertech-as) | Bygland | 42 | 150 mill. kr | −16,9 % |
| [CEG NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/958244819-ceg-norway-as) | Gjerstad | 18 | 145 mill. kr | −32,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.07.2026.
