---
title: "HEIDELBERG MATERIALS MILJØ AS (935906865): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HEIDELBERG MATERIALS MILJØ AS i Aurskog-Høland hadde 219 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 57 ansatte. Daglig leder er Jarle Haugedal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/935906865-heidelberg-materials-miljo-as"
---

# HEIDELBERG MATERIALS MILJØ AS

Innsamling av farlig avfall · Aurskog-Høland · Etablert 1984

- Org.nr: 935 906 865
- Telefon: 63 86 26 20
- Daglig leder: Jarle Haugedal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 219 mill. kr (+9,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,95 mill. kr (Margin 2,7 %)
- Ansatte: 57 (Ned fra 59 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 61
- november 2025: 59
- februar 2026: 61
- mars 2026: 59
- april 2026: 60
- mai 2026: 59
- juni 2026: 60
- juli 2026: 61
- august 2026: 58
- september 2026: 56
- oktober 2026: 57

### Per sted

- Brevik: 36 ansatte
- Aurskog: 21 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,98 (svak). Ned fra 1,04 i 2024
- Soliditet: 42,1 % (meget god). Opp fra 41,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,4 % | 5,8 % | 5,8 % | - |
| Driftsmargin | 3,6 % | 2,7 % | 2,8 % | 2,7 % | 2,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 12,0 % | - | - | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,12 | 1,08 | 1,12 | 1,04 | 0,98 |
| Soliditet | 43,3 % | 39,2 % | - | 41,9 % | 42,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,5 | - | 1,4 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 165 102 | 205 819 | 213 501 | 198 989 | 218 782 |
| Driftsresultat | 5 880 | 5 573 | 5 876 | 5 434 | 5 954 |
| Årsresultat | 4 405 | 4 527 | 4 745 | 4 641 | 5 168 |
| Driftsmargin | 3,6 % | 2,7 % | 2,8 % | 2,7 % | 2,7 % |
| Sum gjeld | 61 983 | 74 970 | 62 242 | 67 415 | 68 489 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 193 555 | 212 828 |
| Finansresultat | - | - | - | 564 | 725 |
| Resultat før skatt | 5 688 | 5 756 | 6 147 | 5 999 | 6 679 |
| Anleggsmidler | 42 479 | 43 966 | 43 683 | 46 880 | 52 743 |
| Omløpsmidler | 66 787 | 79 436 | 68 218 | 69 109 | 65 590 |
| Sum eiendeler | 109 267 | 123 403 | 111 901 | 115 989 | 118 333 |
| Egenkapital | 47 283 | 48 433 | - | 48 574 | 49 844 |
| Kortsiktig gjeld | 59 899 | 73 444 | 60 775 | 66 205 | 67 256 |
| Langsiktig gjeld | 2 085 | 1 525 | 1 467 | 1 211 | - |

## Ledelse og styre

- Jarle Haugedal: Daglig leder
- Sven Anders Jansson: Styrets leder
- Jørn Fallingen: Styremedlem
- Bård Andreas Olsen: Styremedlem
- Per-Ole Morken: Styremedlem
- Thea Stene: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kompveien 1353, 1930 Aurskog
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.120 Innsamling av farlig avfall
- Etablert: 01.10.1984
- Tidligere navn: RENOR AS (1995 til 2023)
- Aksjekapital: 20 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1985
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [ERNST & YOUNG COMPLIANCE SERVICES](https://www.norscout.com/no/company/946823465-ernst-young-compliance-services)
- Størrelse: Nr. 3 av 31 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Innsamling, mottak, omemballering og behandling av farlig avfall, herunder produksjon av brenselsblandinger, samt annen virksomhet som naturlig hører inn under denne virksomhet.

## Siste endringer

- 27.11.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000587641&sokeverdi=935906865&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RUNES CONTAINERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/980438740-runes-containerservice-as) | Aurskog-Høland | 7 | 10,4 mill. kr | +0,4 % |
| [MATJORDPRODUSENTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/984567405-matjordprodusenten-as) | Aurskog-Høland | - | 7,47 mill. kr | +2,3 % |
| [HELGERUD MASSEMOTTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/922606463-helgerud-massemottak-as) | Aurskog-Høland | - | 1,28 mill. kr | −72,6 % |
| [IBKA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/952070533-ibka-norge-as) | Bærum | 66 | 193 mill. kr | +10,2 % |
| [VITEK MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/998596424-vitek-miljo-as) | Bergen | 41 | 134 mill. kr | −1,0 % |
| [PERPETUUM AS](https://www.norscout.com/no/company/984464045-perpetuum-as) | Tromsø | 102 | 297 mill. kr | +1,6 % |
| [NORSK SPESIALOLJE AS](https://www.norscout.com/no/company/983716245-norsk-spesialolje-as) | Oslo | 32 | 155 mill. kr | −4,0 % |
| [VEGLO AS](https://www.norscout.com/no/company/956702526-veglo-as) | Stjørdal | 150 | 228 mill. kr | +6,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
