---
title: "ERNEX AS (935972027): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ERNEX AS i Halden hadde 31,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 23 ansatte. Daglig leder er Charlotte Løken. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/935972027-ernex-as"
---

# ERNEX AS

Produksjon av maskinverktøy ellers · Halden · Etablert 1984

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 935 972 027
- Telefon: 69 17 83 30
- E-post: post@ernex.no
- Nettsted: [ernex.no](https://www.ernex.no)
- Daglig leder: Charlotte Løken

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 31,2 mill. kr (−16 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −8,79 mill. kr (Margin −28,2 %)
- Ansatte: 23 (Ned fra 27 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 27
- mars 2026: 25
- mai 2026: 22
- september 2026: 24
- oktober 2026: 23

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −33,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −25,6 % i 2024
- Likviditet: 1,94 (god). Ned fra 2,04 i 2024
- Soliditet: 31,2 % (god). Ned fra 42,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,8 % | −43,4 % | −25,6 % | −33,7 % |
| Driftsmargin | −1,9 % | −1,7 % | −25,8 % | −20,1 % | −28,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −14,8 % | −308,4 % | −92,7 % | −101,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,51 | 1,85 | 1,55 | 2,04 | 1,94 |
| Soliditet | 34,8 % | 31,1 % | 20,0 % | 42,3 % | 31,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 2,2 | 4,0 | 1,4 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 50 229 | 56 955 | 44 691 | 37 128 | 31 178 |
| Driftsresultat | −936 | −950 | −11 537 | −7 453 | −8 787 |
| Årsresultat | −805 | −1 181 | −20 186 | −8 181 | −9 708 |
| Driftsmargin | −1,9 % | −1,7 % | −25,8 % | −20,1 % | −28,2 % |
| Sum gjeld | 15 937 | 16 552 | 22 493 | 16 410 | 15 788 |
| Sum driftskostnader | - | - | 56 228 | 44 582 | 39 965 |
| Finansresultat | - | - | −8 650 | −728 | −921 |
| Resultat før skatt | −805 | −1 181 | −20 186 | −8 181 | −9 708 |
| Anleggsmidler | 7 211 | 6 888 | 7 113 | 6 600 | 6 010 |
| Omløpsmidler | 17 220 | 17 127 | 21 008 | 21 828 | 16 929 |
| Sum eiendeler | 24 431 | 24 015 | 28 121 | 28 428 | 22 939 |
| Egenkapital | 8 493 | 7 463 | 5 628 | 12 018 | 7 152 |
| Kortsiktig gjeld | 6 857 | 9 260 | 13 518 | 10 710 | 8 717 |
| Langsiktig gjeld | 9 080 | 7 293 | 8 976 | 5 701 | 7 071 |

## Konsern

2 selskaper.

- ERNEX AS (Denne bedriften)
  - GJERDE B.V. (Utenlandsk)

## Ledelse og styre

- Charlotte Løken: Daglig leder
- Martin Johannes Grimsrud: Styrets leder
- Leif Michael Grimsrud: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Bjørnstadgata 7, 1792 Tistedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.420 Produksjon av maskinverktøy ellers
- Etablert: 15.11.1984
- Aksjekapital: 1 424 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 8 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Industri og handel og hva dermed står i for- bindelse, samt å delta som aksjonær eller på annen måte ved investering i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 15.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000554655&sokeverdi=935972027&spraak=nb)
- 14.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000013885&sokeverdi=935972027&spraak=nb)
- 14.01.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000013886&sokeverdi=935972027&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 22.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 3 mill. kr
- 20.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 3 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STRANDBERGS STANSEKNIVFABRIKK A/S](https://www.norscout.com/no/company/916342268-strandbergs-stanseknivfabrikk-a-s) | Halden | - | 725 208 kr | - |
| [PETERSBORG INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/995521032-petersborg-invest-as) | Halden | - | 0 kr | - |
| [GRIMSRUD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988954268-grimsrud-holding-as) | Halden | - | - | - |
| [SØRLIE VERKTØYINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/979494246-sorlie-verktoyindustri-as) | Halden | 16 | 30,4 mill. kr | +1,7 % |
| [EAGLE TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/937346921-eagle-technology-as) | Halden | 15 | - | - |
| [VENCO VERKTØYINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/980179206-venco-verktoyindustri-as) | Halden | 13 | 10,1 mill. kr | +10,5 % |
| [STANSEFORMFABRIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/970994238-stanseformfabrikken-as) | Halden | 11 | 14,6 mill. kr | +4,3 % |
| [WOODTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/933851729-woodtech-as) | Larvik | 7 | 14,6 mill. kr | −53,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
