---
title: "KANSTAD MEKANISKE AS (936245692): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KANSTAD MEKANISKE AS i Balsfjord hadde 19,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Elin Kristine Kanstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/936245692-kanstad-mekaniske-as"
---

# KANSTAD MEKANISKE AS

Produksjon av karosserier og tilhengere · Balsfjord · Etablert 1985

- Org.nr: 936 245 692
- Telefon: 77 72 26 00
- Daglig leder: Elin Kristine Kanstad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,6 mill. kr (+5,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,77 mill. kr (Margin 14,1 %)
- Ansatte: 11 (Uendret siden oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 11
- april 2026: 10
- september 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,1 % (god). Opp fra 12,1 % i 2024
- Likviditet: 2,52 (meget god). Opp fra 2,08 i 2024
- Soliditet: 66,6 % (meget god). Opp fra 61,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,4 % | 15,0 % | 12,1 % | 14,1 % |
| Driftsmargin | 8,5 % | 12,4 % | 13,9 % | 12,6 % | 14,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 20,3 % | 23,2 % | 18,2 % | 21,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,39 | 2,24 | 2,26 | 2,08 | 2,52 |
| Soliditet | 56,5 % | 57,8 % | 61,6 % | 61,7 % | 66,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,7 | 0,6 | 0,6 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 703 | 19 480 | 21 171 | 18 528 | 19 628 |
| Driftsresultat | 1 420 | 2 415 | 2 936 | 2 342 | 2 769 |
| Årsresultat | 1 020 | 1 777 | 2 210 | 1 843 | 2 230 |
| Driftsmargin | 8,5 % | 12,4 % | 13,9 % | 12,6 % | 14,1 % |
| Sum gjeld | 8 347 | 8 475 | 7 991 | 8 189 | 6 978 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 235 | 16 185 | 16 858 |
| Finansresultat | - | - | −102 | 21 | 91 |
| Resultat før skatt | 1 308 | 2 278 | 2 834 | 2 364 | 2 860 |
| Anleggsmidler | 10 149 | 10 191 | 9 403 | 8 495 | 7 755 |
| Omløpsmidler | 9 043 | 9 906 | 11 421 | 12 869 | 13 129 |
| Sum eiendeler | 19 192 | 20 098 | 20 824 | 21 364 | 20 884 |
| Egenkapital | 10 845 | 11 622 | 12 832 | 13 175 | 13 906 |
| Kortsiktig gjeld | 3 781 | 4 417 | 5 056 | 6 177 | 5 218 |
| Langsiktig gjeld | 4 566 | 4 058 | 2 935 | 2 012 | 1 760 |

## Ledelse og styre

- Elin Kristine Kanstad: Daglig leder og styrets leder
- Morten Myrslett: Styremedlem
- Hugo Lundberg: Styremedlem
- Kjell Roger Øksnes: Styremedlem
- John Marius Skjelnes: Styremedlem
- Simon Frydenlund: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Malangsveien 760, 9055 Meistervik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 29.200 Produksjon av karosserier og tilhengere
- Etablert: 13.03.1985
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1985
- Revisor: [REVICOM AS](https://www.norscout.com/no/company/931282506-revicom-as)
- Størrelse: Nr. 30 av 64 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og reparasjon av mekanisk art, samt drive handel innenfor mekanikk og beslektede bransjer. Det kan også bli aktuelt å leie ut eiendommer tilhørende selskapet.

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000504642&sokeverdi=936245692&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000643254&sokeverdi=936245692&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OLE M OLSENS KAROSSERIFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/960409329-ole-m-olsens-karosserifabrikk-as) | Balsfjord | - | 52 850 kr | - |
| [VOGNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/987354747-vognteknikk-as) | Bergen | 11 | 75,1 mill. kr | +19,2 % |
| [BIL OG HENGERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/981288602-bil-og-hengerservice-as) | Ringerike | 11 | 18,9 mill. kr | +7,5 % |
| [NORD KARMØY SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/933928233-nord-karmoy-sveis-as) | Karmøy | 12 | 17,4 mill. kr | −23,5 % |
| [URIANSTAD REP OG KAROSSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/895357952-urianstad-rep-og-karosseri-as) | Nesodden | 8 | 17,1 mill. kr | −14,2 % |
| [OTTOSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/920280188-ottosen-as) | Kristiansand | 12 | 36,3 mill. kr | −15,7 % |
| [SAFEREC AS](https://www.norscout.com/no/company/932348497-saferec-as) | Gjerdrum | 7 | 46,8 mill. kr | −14 % |
| [HILLEVÅG MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/963785607-hillevag-mek-verksted-as) | Sandnes | 13 | 31,3 mill. kr | −7,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
