---
title: "AUTO SERVICE AS (936482015): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AUTO SERVICE AS i Bømlo hadde 43,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Lars Magne Halleraker. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/936482015-auto-service-as"
---

# AUTO SERVICE AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Bømlo · Etablert 1985

- Org.nr: 936 482 015
- Telefon: 53 42 87 80
- E-post: lars.magne@auto-service.as
- Nettsted: [auto-service.as](https://auto-service.as)
- Daglig leder: Lars Magne Halleraker (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 43,1 mill. kr (+2,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,01 mill. kr (Margin 16,3 %)
- Ansatte: 17 (Ned fra 18 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 17
- november 2025: 19
- desember 2025: 18
- februar 2026: 19
- april 2026: 20
- mai 2026: 21
- juni 2026: 20
- juli 2026: 18
- oktober 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,8 % (meget god)
- Likviditet: 3,38 (meget god). Ned fra 3,78 i 2024
- Soliditet: 71,2 % (meget god). Ned fra 72,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,4 % | - | - | 24,8 % |
| Driftsmargin | 12,5 % | 9,0 % | 17,0 % | 14,7 % | 16,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,01 | 2,21 | - | 3,78 | 3,38 |
| Soliditet | - | - | - | 72,7 % | 71,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 34 114 | 38 963 | 41 557 | 42 213 | 43 071 |
| Driftsresultat | 4 270 | 3 520 | 7 067 | 6 201 | 7 006 |
| Årsresultat | 4 037 | 2 512 | 6 884 | 6 039 | 6 486 |
| Driftsmargin | 12,5 % | 9,0 % | 17 % | 14,7 % | 16,3 % |
| Sum gjeld | 8 153 | 6 938 | 15 252 | 8 062 | 10 734 |
| Sum driftskostnader | - | - | 34 489 | 36 012 | 36 066 |
| Finansresultat | - | - | 1 418 | 1 409 | 1 271 |
| Resultat før skatt | 5 014 | 3 336 | - | 7 610 | 8 277 |
| Anleggsmidler | 10 943 | 11 703 | - | 5 133 | 4 704 |
| Omløpsmidler | 14 776 | 13 814 | - | 24 451 | 32 538 |
| Sum eiendeler | 25 719 | 25 517 | - | 29 583 | 37 242 |
| Egenkapital | - | - | - | 21 522 | 26 508 |
| Kortsiktig gjeld | 7 353 | 6 238 | - | 6 465 | 9 637 |
| Langsiktig gjeld | 800 | 700 | - | 1 597 | 1 097 |

## Ledelse og styre

- Lars Magne Halleraker: Daglig leder og styrets leder
- Heidi Irene Halleraker: Styremedlem
- Leif Magnar Halleraker: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Rubbestadneset, 5420 Rubbestadneset
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 02.01.1985
- Aksjekapital: 81 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1986
- Avdelinger: 2 i Rubbestadneset
- Revisor: [REVISORHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/987610859-revisorhuset-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 282 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, agentur og drift av autorisert bilverksted

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000519920&sokeverdi=936482015&spraak=nb)
- 06.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000865607&sokeverdi=936482015&spraak=nb)
- 23.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000618255&sokeverdi=936482015&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BREMNES AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/947766848-bremnes-auto-as) | Bømlo | 14 | 31,8 mill. kr | −5,1 % |
| [BIL & MOTORSERVICE AS, BØMLO](https://www.norscout.com/no/company/988160091-bil-motorservice-as-bomlo) | Bømlo | 14 | 14 mill. kr | +10,3 % |
| [NORSK VETERANMOTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/914586321-norsk-veteranmotor-as) | Bømlo | - | 3,94 mill. kr | +5,6 % |
| [COAST SUPPLY AS](https://www.norscout.com/no/company/920382231-coast-supply-as) | Bømlo | - | 1,31 mill. kr | −35,9 % |
| [INNVÆR INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989161199-innvaer-invest-as) | Bømlo | - | 0 kr | - |
| [BILBYEN SKADESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/998167892-bilbyen-skadesenter-as) | Tromsø | 17 | 48,2 mill. kr | +10,6 % |
| [ØVREBØ BIL & KAROSSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/896374982-ovrebo-bil-karosseri-as) | Vennesla | 17 | 41,9 mill. kr | −11,9 % |
| [BRØDRENE SMEDSTUEN AS](https://www.norscout.com/no/company/865866372-brodrene-smedstuen-as) | Våler | 17 | 50,7 mill. kr | −6,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
