---
title: "Flexi Klær AS (936607934): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "Flexi Klær AS i Nordreisa hadde 5,75 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Tove Olaussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/936607934-flexi-klaer-as"
---

# Flexi Klær AS

Detaljhandel med klær · Nordreisa · Etablert 1985

Heleid av [SENTRUM 14 UTLEIEBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/959556660-sentrum-14-utleiebygg-as)

- Org.nr: 936 607 934
- Telefon: 77 76 50 22
- Daglig leder: Tove Olaussen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,75 mill. kr (+6,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 107 879 kr (Margin 1,9 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- oktober 2025: 6
- januar 2026: 5
- april 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,4 % (svak). Opp fra −4,8 % i 2024
- Likviditet: 2,20 (meget god). Opp fra 2,08 i 2024
- Soliditet: 54,8 % (meget god). Opp fra 52,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −11,8 % | −5,8 % | −4,8 % | 3,4 % |
| Driftsmargin | 0,4 % | −5,1 % | −2,6 % | −2,7 % | 1,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −12,5 % | −11,3 % | 3,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,41 | 2,08 | 2,20 |
| Soliditet | 64,1 % | 52,7 % | 59,0 % | 52,2 % | 54,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,9 | 0,7 | 0,9 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 516 | 7 929 | 6 764 | 5 390 | 5 754 |
| Driftsresultat | 31 | −404 | −178 | −144 | 108 |
| Årsresultat | 5 | −436 | −207 | −114 | 53 |
| Driftsmargin | 0,4 % | −5,1 % | −2,6 % | −2,7 % | 1,9 % |
| Sum gjeld | 1 229 | 1 584 | 1 079 | 1 543 | 1 434 |
| Sum driftskostnader | 7 486 | 8 333 | 6 942 | 5 534 | 5 646 |
| Finansresultat | −26 | −31 | −30 | −40 | −55 |
| Resultat før skatt | - | - | −207 | −184 | 53 |
| Anleggsmidler | 35 | 55 | 32 | 24 | 16 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 600 | 3 205 | 3 158 |
| Sum eiendeler | 3 426 | 3 345 | 2 632 | 3 230 | 3 174 |
| Egenkapital | 2 197 | 1 761 | 1 554 | 1 687 | 1 740 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 079 | 1 543 | 1 434 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- [SENTRUM 14 UTLEIEBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/959556660-sentrum-14-utleiebygg-as) (Morselskap)
  - Flexi Klær AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Tove Olaussen: Daglig leder og styrets leder
- Roger Karlsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sentrum 14, 9151 Storslett
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 02.01.1985
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1985
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 752 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive salg av manufaktur-konfesjon med tilhør- ende varespekter. Selskapet kan også delta i andre virksomheter.

## Kunngjøringer

- 04.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000234175&sokeverdi=936607934&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ALÉ AS](https://www.norscout.com/no/company/931494848-ale-as) | Nordreisa | 7 | 4,32 mill. kr | +3,5 % |
| [MARMOOR AS](https://www.norscout.com/no/company/927338203-marmoor-as) | Nordreisa | - | 883 045 kr | −31 % |
| [FLORTEX KLÆR OG SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/936304427-flortex-klaer-og-sport-as) | Nordreisa | 10 | 10,9 mill. kr | - |
| [SENTRUM 14 UTLEIEBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/959556660-sentrum-14-utleiebygg-as) | Nordreisa | - | 753 713 kr | −46,6 % |
| [MOTE I NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/936562256-mote-i-nord-as) | Nordreisa | - | 290 906 kr | - |
| [LTU HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/936304443-ltu-holding-as) | Nordreisa | - | 0 kr | - |
| [BJØRGS PARFYMERI STORSLETT AS](https://www.norscout.com/no/company/986984321-bjorgs-parfymeri-storslett-as) | Nordreisa | 7 | 3,1 mill. kr | −3,8 % |
| [SOFIES GULL OG UR AS](https://www.norscout.com/no/company/985806233-sofies-gull-og-ur-as) | Nordreisa | 6 | 4,77 mill. kr | +11,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
