---
title: "STAFA INDUSTRIER AS (936646891): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAFA INDUSTRIER AS i Grimstad hadde 42 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Ingvar Apeland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/936646891-stafa-industrier-as"
---

# STAFA INDUSTRIER AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Grimstad · Etablert 1985

Morselskap for 2 selskaper

- Org.nr: 936 646 891
- E-post: post@stafaindustrier.no
- Daglig leder: Ingvar Apeland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 42 mill. kr (+1,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,95 mill. kr (Margin −4,6 %)
- Ansatte: 9
- Konsernets driftsinntekter 2025: 683 mill. kr (+24,2 % fra 2024)

## Ansatte

- februar 2026: 8
- april 2026: 9
- mai 2026: 10
- juni 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,8 % (god). Opp fra 10,8 % i 2024
- Likviditet: 0,78 (svak). Opp fra 0,73 i 2024
- Soliditet: 83,3 % (meget god). Opp fra 82,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,0 % | 31,8 % | 10,8 % | 13,8 % |
| Driftsmargin | −11,4 % | −2,5 % | −8,0 % | −6,4 % | −4,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 16,4 % | - | 9,4 % | 12,6 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,74 | - | 0,73 | 0,78 |
| Soliditet | 74,9 % | 59,3 % | 66,0 % | 82,1 % | 83,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,7 | 0,5 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 28 903 | 33 226 | 38 647 | 41 225 | 42 007 |
| Driftsresultat | −3 305 | −843 | −3 111 | −2 633 | −1 949 |
| Årsresultat | 15 655 | 13 398 | 30 396 | 10 258 | 13 052 |
| Driftsmargin | −11,4 % | −2,5 % | −8,0 % | −6,4 % | −4,6 % |
| Sum gjeld | 27 238 | 59 387 | 53 570 | 23 111 | 21 546 |
| Sum driftskostnader | 32 209 | - | 41 758 | 43 858 | - |
| Finansresultat | 19 107 | - | 33 900 | 12 549 | - |
| Resultat før skatt | - | 13 792 | - | 9 916 | 13 422 |
| Anleggsmidler | 97 447 | 104 918 | 118 361 | 117 112 | 115 466 |
| Omløpsmidler | - | 41 030 | - | 12 215 | 13 346 |
| Sum eiendeler | 108 402 | 145 948 | 157 528 | 129 327 | 128 812 |
| Egenkapital | 81 164 | 86 561 | 103 958 | 106 216 | 107 267 |
| Kortsiktig gjeld | - | 55 542 | - | 16 811 | 17 046 |
| Langsiktig gjeld | - | 3 845 | - | 6 300 | 4 500 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 607 669 | 549 855 | 682 903 |
| Driftsresultat | 37 152 | 10 699 | 30 842 |
| Årsresultat | 31 644 | 3 181 | 27 275 |
| Driftsmargin | 6,1 % | 1,9 % | 4,5 % |
| Sum gjeld | 142 917 | 279 991 | 279 886 |
| Sum driftskostnader | 570 517 | 539 156 | 652 061 |
| Finansresultat | −988 | −4 442 | −6 566 |
| Resultat før skatt | 36 164 | 6 257 | 24 276 |
| Anleggsmidler | 186 257 | 303 295 | 303 362 |
| Omløpsmidler | 222 486 | 245 367 | 263 762 |
| Sum eiendeler | 408 743 | 548 662 | 567 124 |
| Egenkapital | 265 826 | 268 671 | 287 239 |
| Kortsiktig gjeld | 111 345 | 119 203 | 128 021 |
| Langsiktig gjeld | 31 572 | 160 788 | 151 865 |

## Konsern

3 selskaper.

- STAFA INDUSTRIER AS (Denne bedriften)
  - [STANSEFABRIKKEN PRODUCTS AS](https://www.norscout.com/no/company/878646762-stansefabrikken-products-as) (44 ansatte)
  - [STANSEFABRIKKEN SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/920232078-stansefabrikken-solutions-as) (16 ansatte)

## Ledelse og styre

- Ingvar Apeland: Daglig leder
- Kristian Susnic: Styrets leder
- Håkon Skorstad: Styremedlem
- Sverre Hodnebrog: Styremedlem
- Tor Helge Aas: Styremedlem
- Torgunn Osmundsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Terje Løvås vei 1, 4879 Grimstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 25.04.1985
- Tidligere navn: STAFA EIENDOM AS (2000)
- Aksjekapital: 1 738 500 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2008
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [LUNDEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/978616070-lunden-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 401 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Økonomiske investeringer av ethvert slag, herunder investering i fast eiendom, aksjer og andre verdipapirer, handel, deltakelse i andre selskaper og hva dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 29.06.2026: Styret endret
- 20.05.2026: Daglig leder endret
- 25.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 31.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000721420&sokeverdi=936646891&spraak=nb)
- 29.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000443289&sokeverdi=936646891&spraak=nb)
- 20.05.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000281164&sokeverdi=936646891&spraak=nb)
- 25.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000209456&sokeverdi=936646891&spraak=nb)
- 09.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000685682&sokeverdi=936646891&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [IKM PRESERVATION AS](https://www.norscout.com/no/company/871185972-ikm-preservation-as) | Grimstad | 10 | 18,4 mill. kr | −10,6 % |
| [PA-SYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/913883063-pa-systemer-as) | Grimstad | 6 | 6,43 mill. kr | +4,5 % |
| [ASWO-NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/991277897-aswo-norge-as) | Grimstad | - | 79,7 mill. kr | +1,2 % |
| [ANDRE HAMMER CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/919499125-andre-hammer-consulting-as) | Grimstad | - | 394 283 kr | - |
| [VAHOLMEN VOC RECOVERY AS](https://www.norscout.com/no/company/916618980-vaholmen-voc-recovery-as) | Grimstad | - | 251 588 kr | - |
| [SJ INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/975959287-sj-invest-as) | Grimstad | - | 0 kr | - |
| [LO3 SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/937092466-lo3-service-as) | Grimstad | - | - | - |
| [MASSIVTRE AS](https://www.norscout.com/no/company/916602197-massivtre-as) | Grimstad | 9 | 66,3 mill. kr | +19,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
