---
title: "HERAS NORWAY AS (936659128): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HERAS NORWAY AS i Nittedal hadde 844 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 323 ansatte. Daglig leder er Kai Even Øvregard. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/936659128-heras-norway-as"
---

# HERAS NORWAY AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Nittedal · Etablert 1985

- Org.nr: 936 659 128
- Telefon: 400 02 101
- E-post: post@gardasikring.no
- Nettsted: [no.heras.com](https://no.heras.com)
- Daglig leder: Kai Even Øvregard

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 844 mill. kr (+4,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 24,8 mill. kr (Margin 2,9 %)
- Ansatte: 323 (Ned fra 373 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 388
- oktober 2025: 377
- november 2025: 378
- desember 2025: 373
- januar 2026: 371
- februar 2026: 348
- mars 2026: 344
- mai 2026: 340
- juni 2026: 342
- juli 2026: 341
- august 2026: 329
- oktober 2026: 323

### Per sted

- Steinberg: 142 ansatte
- Tysnes: 59 ansatte
- Godvik: 28 ansatte
- Stokke: 24 ansatte
- Sandnes: 22 ansatte
- Førresfjorden: 19 ansatte
- Heimdal: 17 ansatte · 2 avdelinger
- Kristiansand S: 12 ansatte
- Hagan: Ingen oppgitt · 3 avdelinger
- Nesttun: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,3 % (tilfredsstillende). Opp fra 4,5 % i 2024
- Likviditet: 1,52 (god). Opp fra 1,44 i 2024
- Soliditet: 38,6 % (god). Ned fra 39,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,0 % | −6,5 % | 4,5 % | 8,3 % |
| Driftsmargin | 4,5 % | 5,2 % | −3,5 % | 1,4 % | 2,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 30,0 % | −24,6 % | 1,4 % | 15,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,59 | 1,24 | 1,38 | 1,44 | 1,52 |
| Soliditet | 39,2 % | 32,6 % | 39,2 % | 39,8 % | 38,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 2,1 | 1,5 | 1,5 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 398 729 | 547 102 | 567 751 | 811 572 | 844 063 |
| Driftsresultat | 17 934 | 28 638 | −20 014 | 11 286 | 24 825 |
| Årsresultat | 13 416 | 20 240 | −24 507 | 1 248 | 17 193 |
| Driftsmargin | 4,5 % | 5,2 % | −3,5 % | 1,4 % | 2,9 % |
| Sum gjeld | 143 561 | 185 314 | 161 977 | 195 630 | 246 503 |
| Sum driftskostnader | - | - | 587 765 | 800 286 | 819 238 |
| Finansresultat | - | - | −3 840 | −9 631 | −3 333 |
| Resultat før skatt | 17 220 | 27 310 | −23 854 | 1 655 | 21 492 |
| Anleggsmidler | 17 145 | 48 851 | 50 993 | 70 373 | 51 778 |
| Omløpsmidler | 218 979 | 225 969 | 215 607 | 254 408 | 349 474 |
| Sum eiendeler | 236 124 | 274 819 | 266 600 | 324 781 | 401 252 |
| Egenkapital | 92 563 | 89 506 | 104 624 | 129 151 | 154 748 |
| Kortsiktig gjeld | 137 748 | 182 037 | 156 088 | 176 590 | 230 357 |
| Langsiktig gjeld | 5 813 | 3 277 | 5 889 | 19 040 | 16 146 |

## Ledelse og styre

- Kai Even Øvregard: Daglig leder
- Sigmund Laszlo Toth: Styrets leder
- Hilde Kathrine Monteiro: Styremedlem
- Carl-Fredrik Kalleberg: Styremedlem
- Hanne Amundsen: Styremedlem
- Alex Giovanny Ohnstad: Styremedlem
- Eigil Botten: Styremedlem
- Emma Sofie Heijl: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stamveien 8, 1481 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 01.05.1985
- Tidligere navn: GARDA SIKRING AS (2022 til 2026); RØA GJERDEFABRIKK AS (2021 til 2022); GARDA SIKRING AS (2021); RØA GJERDEFABRIKK AS (1995 til 2021)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1985
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tilby sikkerhetsløsninger, samt virksomhet som står i naturlig sammenheng med dette.

## Siste endringer

- 11.05.2026: Navn endret
- 27.04.2026: Næringskode endret
- 25.04.2026: Styret endret
- 26.11.2025: Formål endret

## Kunngjøringer

- 24.09.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000759548&sokeverdi=936659128&spraak=nb)
- 22.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000755940&sokeverdi=936659128&spraak=nb)
- 11.05.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000255078&sokeverdi=936659128&spraak=nb)
- 11.05.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000255077&sokeverdi=936659128&spraak=nb)
- 25.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000205236&sokeverdi=936659128&spraak=nb)
- 16.02.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000060421&sokeverdi=936659128&spraak=nb)
- 26.11.2025: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000852073&sokeverdi=936659128&spraak=nb)
- 26.11.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000852072&sokeverdi=936659128&spraak=nb)
- 26.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000852071&sokeverdi=936659128&spraak=nb)
- 23.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000800208&sokeverdi=936659128&spraak=nb)
- 23.08.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000711418&sokeverdi=936659128&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ROSMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/986680829-rosmek-as) | Nittedal | 17 | 18,6 mill. kr | +15,8 % |
| [STÅLKONSTRUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/891156812-stalkonstruksjon-as) | Nittedal | 10 | 17,1 mill. kr | +3,9 % |
| [VARIA MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/980409821-varia-mek-verksted-as) | Nittedal | 29 | 49 mill. kr | +10,2 % |
| [SØRAN AS](https://www.norscout.com/no/company/817967272-soran-as) | Nittedal | 22 | 28,6 mill. kr | +11,4 % |
| [MYHRE LÅS- OG MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/940317045-myhre-las-og-mek-verksted-as) | Nittedal | 11 | 9,38 mill. kr | −3,8 % |
| [ROMERIKE RUSTFRIE AS](https://www.norscout.com/no/company/989432257-romerike-rustfrie-as) | Nittedal | 9 | 10,2 mill. kr | −16,5 % |
| [SIMENSEN RUSTFRI AS](https://www.norscout.com/no/company/948545624-simensen-rustfri-as) | Nittedal | 5 | 7,54 mill. kr | −16,7 % |
| [REKKVERK I STÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/911885891-rekkverk-i-stal-as) | Nittedal | 5 | 4,82 mill. kr | +46,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.10.2026.
