---
title: "MIDT-NORGE MASKINSENTER AS (936968678): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MIDT-NORGE MASKINSENTER AS i Trondheim hadde 745 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 123 ansatte. Daglig leder er Jon Magne Sæter. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/936968678-midt-norge-maskinsenter-as"
---

# MIDT-NORGE MASKINSENTER AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk · Trondheim · Etablert 1985

- Org.nr: 936 968 678
- Telefon: 72 83 92 00
- Nettsted: [eiksenteret.no](https://eiksenteret.no)
- Daglig leder: Jon Magne Sæter (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 745 mill. kr (+10,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 28,9 mill. kr (Margin 3,9 %)
- Ansatte: 123 (Ned fra 129 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 130
- november 2025: 128
- desember 2025: 129
- januar 2026: 119
- mars 2026: 120
- april 2026: 122
- mai 2026: 123
- juni 2026: 122
- juli 2026: 121
- august 2026: 128
- september 2026: 129
- oktober 2026: 123

### Per sted

- Surnadal: 25 ansatte
- Heimdal: 21 ansatte
- Farstad: 14 ansatte
- Levanger: 13 ansatte
- Steinkjer: 11 ansatte · 2 avdelinger
- Rissa: 10 ansatte
- Oppdal: 9 ansatte
- Orkanger: 8 ansatte
- Stjørdal: 6 ansatte
- Brekstad: Ingen oppgitt
- Støren: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,3 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,6 % i 2024
- Likviditet: 1,25 (tilfredsstillende). Ned fra 1,26 i 2024
- Soliditet: 18,9 % (god). Ned fra 20,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,3 % | 6,6 % | 8,3 % |
| Driftsmargin | 2,3 % | 3,7 % | 3,3 % | 3,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 16,3 % | 27,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | - | 1,26 | 1,25 |
| Soliditet | - | 18,6 % | 20,5 % | 18,9 % |
| Gjeldsgrad | - | 4,4 | 3,9 | 4,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 603 871 | 689 572 | 672 465 | 745 187 |
| Driftsresultat | 13 654 | 25 546 | 22 274 | 28 858 |
| Årsresultat | 6 198 | 13 762 | 8 899 | 16 467 |
| Driftsmargin | 2,3 % | 3,7 % | 3,3 % | 3,9 % |
| Sum gjeld | 305 597 | 293 486 | 284 268 | 350 098 |
| Sum driftskostnader | - | 664 027 | 650 191 | 716 329 |
| Finansresultat | - | −7 955 | −10 836 | −7 637 |
| Resultat før skatt | 7 949 | - | 11 437 | 21 221 |
| Anleggsmidler | 8 083 | 19 457 | 7 199 | 8 736 |
| Omløpsmidler | 351 433 | - | 350 368 | 422 933 |
| Sum eiendeler | 359 516 | 360 569 | 357 567 | 431 668 |
| Egenkapital | - | 67 083 | 73 299 | 81 570 |
| Kortsiktig gjeld | 301 562 | - | 277 591 | 339 371 |
| Langsiktig gjeld | 4 035 | - | 6 677 | 10 728 |

## Ledelse og styre

- Jon Magne Sæter: Daglig leder og styrets leder
- Øyvind Wekre: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Terminalen 4B, 7080 Heimdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.610 Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk
- Etablert: 01.07.1985
- Tidligere navn: TUNGA MASKIN AS (1995 til 2016)
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1985
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 6 av 355 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, salg og service av landbruksmaskiner og utstyr, samt drive verksted og andre aktiviteter som hører inn under slik virksomhet. Selskapet kan også gå inn som aksjonærer i andre bedrifter.

## Kunngjøringer

- 10.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000367316&sokeverdi=936968678&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LANDBRUKSSALG.NO AS](https://www.norscout.com/no/company/831224002-landbrukssalg-no-as) | Trondheim | 14 | 126 mill. kr | +47,7 % |
| [FLORUM MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/983201539-florum-maskin-as) | Trondheim | 9 | 23 mill. kr | +23,2 % |
| [TERMINALEN DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/922253234-terminalen-drift-as) | Trondheim | 7 | 8,99 mill. kr | +18,8 % |
| [FUFLUNS AS](https://www.norscout.com/no/company/998402352-fufluns-as) | Trondheim | - | 5,89 mill. kr | +2,0 % |
| [ATS LANDBRUKSSALG AS](https://www.norscout.com/no/company/934538692-ats-landbrukssalg-as) | Trondheim | - | 0 kr | - |
| [LINDBAK INTERIØR AS](https://www.norscout.com/no/company/933908348-lindbak-interior-as) | Trondheim | 133 | 888 mill. kr | - |
| [STOK AS](https://www.norscout.com/no/company/979574193-stok-as) | Trondheim | 48 | 651 mill. kr | +18,2 % |
| [LINDBAK OFFICE AS](https://www.norscout.com/no/company/982313821-lindbak-office-as) | Trondheim | 145 | 334 mill. kr | −45,6 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
