---
title: "MELHUS TRAFIKKSKOLE AS (937021720): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MELHUS TRAFIKKSKOLE AS i Melhus hadde 11,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Stian Eidesmo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/937021720-melhus-trafikkskole-as"
---

# MELHUS TRAFIKKSKOLE AS

Undervisning ved godkjente trafikkskoler · Melhus · Etablert 1985

- Org.nr: 937 021 720
- Telefon: 72 87 03 89
- Daglig leder: Stian Eidesmo

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,5 mill. kr (+5,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,33 mill. kr (Margin 11,6 %)
- Ansatte: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 33,3 % (meget god). Opp fra 14,1 % i 2024
- Likviditet: 0,97 (svak). Ned fra 1,43 i 2024
- Soliditet: 32,2 % (god). Ned fra 35,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,9 % | 12,1 % | 14,1 % | 33,3 % |
| Driftsmargin | 6,9 % | 4,3 % | 3,9 % | 2,7 % | 11,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 41,8 % | 46,3 % | 99,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,18 | 1,43 | 0,97 |
| Soliditet | 25,2 % | 33,3 % | 25,0 % | 35,6 % | 32,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,0 | 2,0 | 3,0 | 1,8 | 2,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 608 | 9 058 | 9 665 | 10 906 | 11 480 |
| Driftsresultat | 660 | 388 | 373 | 294 | 1 327 |
| Årsresultat | 526 | 316 | 333 | 446 | 1 159 |
| Driftsmargin | 6,9 % | 4,3 % | 3,9 % | 2,7 % | 11,6 % |
| Sum gjeld | 2 628 | 2 210 | 2 810 | 2 504 | 3 455 |
| Sum driftskostnader | 8 948 | 8 670 | 9 292 | 10 612 | 10 153 |
| Finansresultat | 15 | 19 | 53 | 243 | 169 |
| Resultat før skatt | - | - | 426 | 537 | 1 496 |
| Anleggsmidler | 341 | 269 | 435 | 312 | 1 758 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 312 | 3 575 | 3 335 |
| Sum eiendeler | 3 515 | 3 313 | 3 747 | 3 887 | 5 092 |
| Egenkapital | 887 | 1 104 | 937 | 1 383 | 1 638 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 810 | 2 504 | 3 455 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Stian Eidesmo: Daglig leder
- Ståle Hellum: Styrets leder
- Christian Roberto Berner: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Melhusvegen 432, 7224 Melhus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.531 Undervisning ved godkjente trafikkskoler
- Etablert: 06.08.1985
- Aksjekapital: 105 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2026
- Revisor: [CENTER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/916788517-center-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 88 av 679 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Trafikkopplæring og hva som dermed står i forbindelse samt deltakelse i andre firmaer som aksjonær.

## Siste endringer

- 12.08.2026: Ny forretningsadresse
- 12.11.2025: Antall ansatte endret til 9

## Kunngjøringer

- 12.08.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000683641&sokeverdi=937021720&spraak=nb)
- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000426591&sokeverdi=937021720&spraak=nb)
- 30.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000766390&sokeverdi=937021720&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000528064&sokeverdi=937021720&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WARHOLM TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/934468953-warholm-trafikkskole-as) | Melhus | 5 | 1,69 mill. kr | - |
| [GAULA TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/932408473-gaula-trafikkskole-as) | Melhus | - | 3,44 mill. kr | +113,6 % |
| [RØDDE FOLKEHØGSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/914604214-rodde-folkehogskole-as) | Melhus | 18 | 20,9 mill. kr | +12,1 % |
| [HUMLA FAMILIEBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/931703102-humla-familiebarnehage-as) | Melhus | 8 | 2,24 mill. kr | +2,5 % |
| [MELHUS ONSTAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/817362532-melhus-onstage-as) | Melhus | 6 | 1,91 mill. kr | −10,3 % |
| [G. HILMARSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/920515258-g-hilmarsen-as) | Melhus | - | 1,52 mill. kr | - |
| [VEKST MELHUS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929741706-vekst-melhus-holding-as) | Melhus | - | 799 704 kr | - |
| [BK-KOMPETANSE AS](https://www.norscout.com/no/company/930795046-bk-kompetanse-as) | Melhus | - | 202 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.09.2026.
