---
title: "HEPRO AS (937162103): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HEPRO AS i Saltdal hadde 362 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 87 ansatte. Daglig leder er Geir Tore Jakobsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/937162103-hepro-as"
---

# HEPRO AS

Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr · Saltdal · Etablert 1987

- Org.nr: 937 162 103
- Telefon: 46 74 55 55
- E-post: firmapost@hepro.no
- Nettsted: [hepro.no](https://www.hepro.no)
- Daglig leder: Geir Tore Jakobsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 362 mill. kr (+2,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 26,9 mill. kr (Margin 7,4 %)
- Ansatte: 87 (Opp fra 86 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 95
- oktober 2025: 89
- november 2025: 88
- desember 2025: 86
- januar 2026: 83
- februar 2026: 85
- april 2026: 88
- juni 2026: 87
- juli 2026: 90
- august 2026: 89
- oktober 2026: 87

### Per sted

- Rognan: 42 ansatte
- Elverum: 20 ansatte
- Hvalstad: 16 ansatte
- Heimdal: 9 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,9 % (meget god). Opp fra 15,6 % i 2024
- Likviditet: 1,97 (god). Opp fra 1,60 i 2024
- Soliditet: 29,3 % (god). Opp fra 20,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,4 % | 12,9 % | 15,6 % | 16,9 % |
| Driftsmargin | 0,9 % | −0,4 % | 4,0 % | 6,3 % | 7,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −33,4 % | 24,2 % | 57,9 % | 53,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,87 | 0,88 | 1,60 | 1,97 |
| Soliditet | 19,3 % | 10,5 % | 14,0 % | 20,6 % | 29,3 % |
| Gjeldsgrad | 4,2 | 8,5 | 6,1 | 3,9 | 2,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 251 011 | 288 728 | 309 780 | 352 148 | 362 335 |
| Driftsresultat | 2 141 | −1 296 | 12 410 | 22 328 | 26 854 |
| Årsresultat | 1 948 | −5 511 | 3 814 | 12 908 | 18 398 |
| Driftsmargin | 0,9 % | −0,4 % | 4,0 % | 6,3 % | 7,4 % |
| Sum gjeld | 99 639 | 155 974 | 135 914 | 135 355 | 129 006 |
| Sum driftskostnader | 248 870 | - | - | 329 820 | 335 481 |
| Finansresultat | 412 | - | - | −5 773 | −3 248 |
| Resultat før skatt | - | −7 028 | 4 900 | 16 555 | 23 606 |
| Anleggsmidler | 36 154 | 38 289 | 39 078 | 33 464 | 27 024 |
| Omløpsmidler | - | 135 995 | 118 960 | 136 922 | 155 411 |
| Sum eiendeler | 123 459 | 174 283 | 158 038 | 170 386 | 182 435 |
| Egenkapital | 23 820 | 18 309 | 22 123 | 35 031 | 53 429 |
| Kortsiktig gjeld | - | 155 934 | 135 875 | 85 315 | 79 006 |
| Langsiktig gjeld | - | 40 | 40 | 50 040 | 50 000 |

## Ledelse og styre

- Geir Tore Jakobsen: Daglig leder og styremedlem
- Anna Therese Christina Wilson: Styrets leder
- Anna Maria Bergström: Styrets leder
- Anna Christina Rubenhag: Styremedlem
- Johan Marcus Bjurman: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tømmerveien 10, 8250 Rognan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 32.500 Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr
- Etablert: 02.06.1987
- Tidligere navn: Hepro Gruppen AS (1995 til 1997)
- Aksjekapital: 3 410 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1997
- Revisor: [FORVIS MAZARS AS](https://www.norscout.com/no/company/979605994-forvis-mazars-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 152 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, produksjon, sourcing, markedsføring og salg av tekniske hjelpemidler i Norge og definerte eksportmarkeder, samt hva dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000602764&sokeverdi=937162103&spraak=nb)
- 23.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000800274&sokeverdi=937162103&spraak=nb)
- 03.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000772207&sokeverdi=937162103&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PROTEKET AS](https://www.norscout.com/no/company/974887754-proteket-as) | Oslo | 130 | 237 mill. kr | +9,8 % |
| [DREVELIN ORTOPEDI AS](https://www.norscout.com/no/company/943575142-drevelin-ortopedi-as) | Bergen | 81 | 181 mill. kr | +12,8 % |
| [SOPHIES MINDE ORTOPEDI AS](https://www.norscout.com/no/company/986116710-sophies-minde-ortopedi-as) | Oslo | 153 | 301 mill. kr | +10,3 % |
| [ØSTO ORTOPEDISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/930087335-osto-ortopedisenter-as) | Stange | 51 | 116 mill. kr | +3,9 % |
| [FORMOTION NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/936787819-formotion-norway-as) | Oslo | 157 | 332 mill. kr | +13,5 % |
| [TEKNOMED AS](https://www.norscout.com/no/company/983815251-teknomed-as) | Sandefjord | 39 | 68,5 mill. kr | +16,8 % |
| [ORTOPEDITEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/930614785-ortopediteknikk-as) | Oslo | 189 | 371 mill. kr | +8,7 % |
| [NORSK TEKNISK ORTOPEDI AS](https://www.norscout.com/no/company/954472299-norsk-teknisk-ortopedi-as) | Stange | 37 | 91,6 mill. kr | +10,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
