---
title: "LEIRIN SKILØYPER AS (937178654): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LEIRIN SKILØYPER AS i Nord-Aurdal hadde 728 001 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/937178654-leirin-skiloyper-as"
---

# LEIRIN SKILØYPER AS

Drift av idrettsanlegg · Nord-Aurdal

- Org.nr: 937 178 654
- Styreleder: Håkon Bergene

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 728 001 kr (−12,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −336 689 kr (Margin −46,2 %)
- Etablert: 1985

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −6,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −0,4 % i 2024
- Likviditet: 45,74 (meget god). Opp fra 31,64 i 2024
- Soliditet: 84,1 % (meget god). Ned fra 84,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,4 % | −6,3 % |
| Driftsmargin | −43,1 % | −9,9 % | −46,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −0,7 % | −7,7 % |
| Likviditetsgrad | 80,98 | 31,64 | 45,74 |
| Soliditet | 86,4 % | 84,8 % | 84,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 898 | 832 | 728 |
| Driftsresultat | −387 | −83 | −337 |
| Årsresultat | −358 | −24 | −251 |
| Driftsmargin | −43,1 % | −9,9 % | −46,2 % |
| Sum gjeld | 537 | 604 | 591 |
| Sum driftskostnader | 1 285 | 915 | 1 065 |
| Finansresultat | 29 | 59 | 85 |
| Resultat før skatt | −358 | −24 | −251 |
| Anleggsmidler | 2 558 | 1 638 | 1 366 |
| Omløpsmidler | 1 376 | 2 340 | 2 348 |
| Sum eiendeler | 3 935 | 3 978 | 3 714 |
| Egenkapital | 3 398 | 3 374 | 3 122 |
| Kortsiktig gjeld | 17 | 74 | 51 |
| Langsiktig gjeld | 520 | 530 | 540 |

## Ledelse og styre

- Håkon Bergene: Styrets leder
- Helge Skattebo: Styremedlem
- Silje Ulberg: Styremedlem
- Trine Nythun: Styremedlem
- Kine Merete Skaar: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Håkon Bergene, Øvrebygdsvegen 173, 2917 Skrautvål
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 27.03.1985
- Aksjekapital: 293 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [THON REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/819787042-thon-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 397 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Koordinere aksjonærenes interesser, utvikle og drive aktivitetsanlegg, herunder innkjøp av løypeprepareringsmaskin og preparering av løyper, servicevirksomhet og markedsføring samt andre tiltak som kan fremme fritidsaktiviteter i Nord-Aurdal.

## Kunngjøringer

- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000571220&sokeverdi=937178654&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FAGERNES IDRETTSPARK DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/988486434-fagernes-idrettspark-drift-as) | Nord-Aurdal | - | 916 329 kr | - |
| [VALDRES STORHALL AS](https://www.norscout.com/no/company/912607380-valdres-storhall-as) | Nord-Aurdal | 7 | 2 mill. kr | +51,4 % |
| [VALDRES ALPINSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/932457040-valdres-alpinsenter-as) | Nord-Aurdal | 73 | 17,5 mill. kr | −2,2 % |
| [PEAKBOOK AS](https://www.norscout.com/no/company/986481192-peakbook-as) | Nord-Aurdal | - | 784 560 kr | - |
| [VALDRES SKIMARATON AS](https://www.norscout.com/no/company/928821986-valdres-skimaraton-as) | Nord-Aurdal | - | 537 000 kr | - |
| [FEELGOOD VALDRES A/S](https://www.norscout.com/no/company/932683253-feelgood-valdres-a-s) | Nord-Aurdal | - | 1,55 mill. kr | +13,2 % |
| [STORÅSHALLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/913080483-storashallen-as) | Orkland | - | 734 447 kr | - |
| [KVINESDAL GOLF AS](https://www.norscout.com/no/company/998099226-kvinesdal-golf-as) | Kvinesdal | - | 724 156 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.07.2026.
