---
title: "CHAMPIONX NORGE AS (937781075): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CHAMPIONX NORGE AS i Stavanger hadde 451 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 19 ansatte. Daglig leder er David John Marlow. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/937781075-championx-norge-as"
---

# CHAMPIONX NORGE AS

Engroshandel med kjemiske produkter · Stavanger · Etablert 1985

- Org.nr: 937 781 075
- Telefon: 51 96 36 00
- Nettsted: [nalco.com](https://www.nalco.com)
- Daglig leder: David John Marlow (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 451 mill. kr (+8,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 14 mill. kr (Margin 3,1 %)
- Ansatte: 19 (Ned fra 20 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 21
- november 2025: 20
- januar 2026: 19
- februar 2026: 18
- september 2026: 19

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 10,5 % i 2024
- Likviditet: 1,25 (tilfredsstillende). Opp fra 1,16 i 2024
- Soliditet: 20,0 % (god). Opp fra 14,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,9 % | 13,6 % | 10,5 % | 9,6 % |
| Driftsmargin | 4,0 % | 2,5 % | 2,9 % | 2,5 % | 3,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 37,3 % | - | 46,1 % | 31,6 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,52 | - | 1,16 | 1,25 |
| Soliditet | 24,3 % | 34,7 % | 10,5 % | 14,1 % | 20,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,1 | 1,9 | 8,5 | 6,1 | 4,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 423 336 | 377 612 | 419 254 | 414 805 | 450 935 |
| Driftsresultat | 16 764 | 9 622 | 11 954 | 10 262 | 13 953 |
| Årsresultat | 13 075 | 7 783 | 9 225 | 6 464 | 6 665 |
| Driftsmargin | 4,0 % | 2,5 % | 2,9 % | 2,5 % | 3,1 % |
| Sum gjeld | 71 535 | 57 640 | 126 566 | 129 791 | 133 362 |
| Sum driftskostnader | 406 573 | - | 407 300 | 404 543 | 436 982 |
| Finansresultat | 6 | - | −84 | −1 893 | −5 305 |
| Resultat før skatt | - | 9 991 | - | 8 369 | 8 648 |
| Anleggsmidler | 644 | 865 | 341 | 795 | 349 |
| Omløpsmidler | - | 87 458 | - | 150 368 | 166 330 |
| Sum eiendeler | 94 436 | 88 323 | 141 475 | 151 164 | 166 678 |
| Egenkapital | 22 901 | 30 684 | 14 909 | 21 372 | 33 316 |
| Kortsiktig gjeld | - | 57 640 | - | 129 791 | 133 362 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | - | 0 | - |

## Ledelse og styre

- David John Marlow: Daglig leder og styremedlem
- Amy Elizabeth Jolley: Styrets leder
- John Ferguson: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Maskinveien 13, 4033 Stavanger
- Postadresse: Postboks 8013, 4068 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.850 Engroshandel med kjemiske produkter
- Etablert: 18.07.1985
- Tidligere navn: NALCO NORGE AS (2003 til 2020); ONDEO NALCO NORGE AS (2002 til 2003); NALCO NORGE AS (1995 til 2002)
- Aksjekapital: 1 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1984
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [ERNST & YOUNG COMPLIANCE SERVICES](https://www.norscout.com/no/company/946823465-ernst-young-compliance-services)
- Størrelse: Nr. 7 av 198 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og alt hva dermed står i forbindelse, herunder samarbeide med og investering i andre selskaper.

## Siste endringer

- 20.10.2026: Ny forretningsadresse
- 20.10.2026: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 20.10.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000808115&sokeverdi=937781075&spraak=nb)
- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000548411&sokeverdi=937781075&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PRESSERV AS](https://www.norscout.com/no/company/976921402-presserv-as) | Stavanger | 16 | 68,5 mill. kr | −3,8 % |
| [PRESSERV HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/917797331-presserv-holding-as) | Stavanger | - | 13 mill. kr | −9,5 % |
| [DITEC INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/932375214-ditec-international-as) | Stavanger | - | 500 383 kr | −76,3 % |
| [PRESSERV GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/817797342-presserv-group-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [UNITED DECONTAMINATION SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/976070283-united-decontamination-services-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [PROZYME NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/989503200-prozyme-norge-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [EXIM LINE AS](https://www.norscout.com/no/company/913315642-exim-line-as) | Stavanger | 24 | 80,8 mill. kr | +43,8 % |
| [RED WING NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/911689898-red-wing-norway-as) | Stavanger | 19 | 116 mill. kr | −2,3 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.10.2026.
