---
title: "RØROS KULTUR OG KONFERANSESENTER AS (938060509): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØROS KULTUR OG KONFERANSESENTER AS i Røros hadde 9,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Lars Inge Sevatdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/938060509-roros-kultur-og-konferansesenter-as"
---

# RØROS KULTUR OG KONFERANSESENTER AS

Kongress-, messe- og utstillingsvirksomhet · Røros

- Org.nr: 938 060 509
- Telefon: 72 40 84 61
- Nettsted: [storstuggu.no](https://storstuggu.no)
- Daglig leder: Lars Inge Sevatdal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,6 mill. kr (−3,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,39 mill. kr (Margin 24,9 %)
- Etablert: 1986

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,0 % (svak). Ned fra 6,8 % i 2024
- Likviditet: 6,97 (meget god). Opp fra 5,79 i 2024
- Soliditet: 41,0 % (meget god). Opp fra 38,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,0 % | 7,4 % | 6,8 % | 5,0 % |
| Driftsmargin | 10,7 % | 22,5 % | 34,5 % | 33,8 % | 24,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 9,8 % | 7,3 % | 3,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 6,02 | 5,79 | 6,97 |
| Soliditet | 31,4 % | 33,8 % | 36,0 % | 38,9 % | 41,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,2 | 2,0 | 1,8 | 1,6 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 703 | 8 946 | 9 569 | 9 952 | 9 601 |
| Driftsresultat | 929 | 2 013 | 3 298 | 3 359 | 2 386 |
| Årsresultat | 150 | 738 | 1 235 | 1 069 | 492 |
| Driftsmargin | 10,7 % | 22,5 % | 34,5 % | 33,8 % | 24,9 % |
| Sum gjeld | 28 946 | 27 400 | 32 436 | 30 344 | 28 503 |
| Sum driftskostnader | 7 774 | 6 933 | 6 271 | 6 593 | 7 215 |
| Finansresultat | −736 | −1 067 | −1 715 | −1 987 | −1 755 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 583 | 1 372 | 631 |
| Anleggsmidler | 32 678 | 30 019 | 39 883 | 42 464 | 40 814 |
| Omløpsmidler | - | - | 10 796 | 7 193 | 7 493 |
| Sum eiendeler | 42 216 | 41 408 | 50 679 | 49 657 | 48 307 |
| Egenkapital | 13 270 | 14 008 | 18 243 | 19 312 | 19 804 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 792 | 1 243 | 1 076 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 30 644 | 29 101 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Inge Sevatdal: Daglig leder
- Even Kokkvoll: Styrets leder
- Terje Lysholm: Styremedlem
- Hilde Ingeborg Myhren: Styremedlem
- Margit Krog: Styremedlem
- Erling Mjelva: Styremedlem
- Hilde Fjorden: Varamedlem
- Arve Engen: Varamedlem
- Christina Borgos: Varamedlem
- Jacob Dille: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Storstuggu, Ol-Klemmetsaveien 50, 7374 Røros
- Postadresse: Postboks 222, 7361 Røros
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 82.300 Kongress-, messe- og utstillingsvirksomhet
- Etablert: 01.02.1986
- Aksjekapital: 21 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2010
- Revisor: [REVISORKONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/928942767-revisorkonsult-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 64 av 162 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bygge og eie et kultur-og konferansesenter i Røros samt tilknyttet virksomhet.

## Siste endringer

- 30.07.2026: Styret endret
- 11.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 30.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000628856&sokeverdi=938060509&spraak=nb)
- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000571228&sokeverdi=938060509&spraak=nb)
- 05.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000729415&sokeverdi=938060509&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 4,21 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TAUTDANNING AS](https://www.norscout.com/no/company/985071470-tautdanning-as) | Trondheim | - | 10,7 mill. kr | +14,6 % |
| [NORTH ATLANTIC SEAFOOD FORUM AS](https://www.norscout.com/no/company/996942589-north-atlantic-seafood-forum-as) | Oslo | - | 9,33 mill. kr | +17,4 % |
| [NORGESEXPO AS](https://www.norscout.com/no/company/996106519-norgesexpo-as) | Oslo | - | 10,8 mill. kr | +17,5 % |
| [STRUKTUR MESSER & DISPLAY AS](https://www.norscout.com/no/company/983057039-struktur-messer-display-as) | Stavanger | - | 7,72 mill. kr | −20 % |
| [MEETING MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/945036060-meeting-management-as) | Oslo | - | 11,4 mill. kr | −13 % |
| [OFFSHORE MEDIA GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987518707-offshore-media-group-as) | Oslo | - | 7,64 mill. kr | +138,7 % |
| [SIXA CONFERENCE AS](https://www.norscout.com/no/company/979535058-sixa-conference-as) | Oslo | - | 13,7 mill. kr | - |
| [FÆBRIKSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/931093533-faebrikstad-as) | Oslo | - | 7,4 mill. kr | −9,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
