---
title: "STAVANGER KORROSJON AS (938111278): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER KORROSJON AS i Randaberg hadde 8,77 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Leon Ragnar Sola. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/938111278-stavanger-korrosjon-as"
---

# STAVANGER KORROSJON AS

Engroshandel med maskinverktøy · Randaberg · Etablert 1986

- Org.nr: 938 111 278
- E-post: leon.sola@stavanger-korrosjon.no
- Daglig leder: Leon Ragnar Sola (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,77 mill. kr (+5,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 751 967 kr (Margin 8,6 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,7 % (tilfredsstillende). Opp fra 9,3 % i 2024
- Likviditet: 6,04 (meget god). Ned fra 6,28 i 2024
- Soliditet: 85,9 % (meget god). Ned fra 86,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 16,1 % | 6,3 % | 9,3 % | 9,7 % |
| Driftsmargin | 14,4 % | 14,8 % | 5,4 % | 7,3 % | 8,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 7,2 % | 10,7 % | 10,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 5,85 | 6,28 | 6,04 |
| Soliditet | 83,5 % | 84,7 % | 86,1 % | 86,8 % | 85,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 274 | 11 113 | 9 010 | 8 307 | 8 770 |
| Driftsresultat | 1 336 | 1 640 | 488 | 608 | 752 |
| Årsresultat | 1 067 | 1 312 | 561 | 929 | 995 |
| Driftsmargin | 14,4 % | 14,8 % | 5,4 % | 7,3 % | 8,6 % |
| Sum gjeld | 1 612 | 1 717 | 1 618 | 1 664 | 1 914 |
| Sum driftskostnader | 7 938 | 9 474 | 8 522 | 7 699 | 8 018 |
| Finansresultat | 32 | 43 | 212 | 512 | 469 |
| Resultat før skatt | - | - | 699 | 1 120 | 1 221 |
| Anleggsmidler | 2 367 | 2 278 | 2 206 | 2 132 | 2 069 |
| Omløpsmidler | - | - | 9 465 | 10 443 | 11 551 |
| Sum eiendeler | 9 791 | 11 209 | 11 671 | 12 575 | 13 620 |
| Egenkapital | 8 179 | 9 491 | 10 053 | 10 911 | 11 706 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 618 | 1 664 | 1 914 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Leon Ragnar Sola: Daglig leder og styrets leder
- Bjørg Evy Sola: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Strandbakken 3, 4072 Randaberg
- Postadresse: Postboks 56, 4096 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.620 Engroshandel med maskinverktøy
- Etablert: 04.03.1986
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1986
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 99 av 184 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og service av maskiner og utstyr for moderne overflatebehandling, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 12.05.2026: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000784698&sokeverdi=938111278&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000478866&sokeverdi=938111278&spraak=nb)
- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000460316&sokeverdi=938111278&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MASKIN OG VERKTØYLEVERANDØREN AS](https://www.norscout.com/no/company/979916582-maskin-og-verktoyleverandoren-as) | Randaberg | 5 | 17,8 mill. kr | +7,2 % |
| [NORDIC FUEL SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/922189714-nordic-fuel-systems-as) | Randaberg | - | 26,1 mill. kr | −23 % |
| [UNIBATT AS](https://www.norscout.com/no/company/965616500-unibatt-as) | Randaberg | 5 | 20 mill. kr | +2,4 % |
| [BOLY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927089769-boly-holding-as) | Randaberg | - | 24,8 mill. kr | - |
| [PERIGON AS](https://www.norscout.com/no/company/986543015-perigon-as) | Randaberg | 6 | 19 mill. kr | −0,4 % |
| [WTEX AS](https://www.norscout.com/no/company/932052849-wtex-as) | Randaberg | - | 23,6 mill. kr | - |
| [MAXIMATOR AS](https://www.norscout.com/no/company/989853252-maximator-as) | Randaberg | 6 | 70,5 mill. kr | +36,7 % |
| [ELVERDALS UDERUM AS](https://www.norscout.com/no/company/924648074-elverdals-uderum-as) | Randaberg | - | 13,3 mill. kr | −41,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
