---
title: "STRATUM RESERVOIR (NORWAY) AS (938130027): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STRATUM RESERVOIR (NORWAY) AS i Stavanger hadde 293 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 110 ansatte. Daglig leder er Ragnar Melhus. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/938130027-stratum-reservoir-norway-as"
---

# STRATUM RESERVOIR (NORWAY) AS

Teknisk prøving og analyse · Stavanger · Etablert 1985

- Org.nr: 938 130 027
- Telefon: 51 81 66 00
- E-post: office.norway@stratumreservoir.com
- Nettsted: [stratumreservoir.com](https://stratumreservoir.com)
- Daglig leder: Ragnar Melhus (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 293 mill. kr (+12,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 64,7 mill. kr (Margin 22,1 %)
- Ansatte: 110 (Ned fra 112 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 110
- oktober 2025: 111
- november 2025: 112
- januar 2026: 111
- februar 2026: 114
- mars 2026: 112
- april 2026: 113
- juli 2026: 114
- august 2026: 112
- september 2026: 111
- oktober 2026: 110

### Per sted

- Stavanger: 52 ansatte
- Trondheim: 32 ansatte
- Sandnes: 26 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,5 % (meget god). Ned fra 29,4 % i 2024
- Likviditet: 0,86 (svak). Opp fra 0,79 i 2024
- Soliditet: 76,2 % (meget god). Opp fra 73,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,1 % | 20,0 % | 29,4 % | 20,5 % |
| Driftsmargin | 17,1 % | 18,4 % | 9,3 % | 18,8 % | 22,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 30,2 % | 24,4 % | 40,2 % | 16,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,16 | 3,22 | 0,85 | 0,79 | 0,86 |
| Soliditet | 63,7 % | 73,3 % | 71,8 % | 73,6 % | 76,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 228 421 | 254 240 | 240 345 | 260 913 | 293 295 |
| Driftsresultat | 39 037 | 46 711 | 22 467 | 48 947 | 64 734 |
| Årsresultat | 11 265 | 28 555 | 30 203 | 66 375 | 31 644 |
| Driftsmargin | 17,1 % | 18,4 % | 9,3 % | 18,8 % | 22,1 % |
| Sum gjeld | 70 109 | 55 322 | 71 305 | 89 187 | 87 297 |
| Sum driftskostnader | - | - | 217 877 | 211 966 | 228 561 |
| Finansresultat | - | - | 18 264 | 37 516 | −21 591 |
| Resultat før skatt | 21 589 | 41 544 | 40 731 | 86 463 | 43 142 |
| Anleggsmidler | 42 104 | 29 024 | 200 426 | 276 262 | 296 965 |
| Omløpsmidler | 151 203 | 178 051 | 52 834 | 61 255 | 70 306 |
| Sum eiendeler | 193 307 | 207 075 | 253 260 | 337 517 | 367 272 |
| Egenkapital | 123 198 | 151 753 | 181 955 | 248 331 | 279 974 |
| Kortsiktig gjeld | 70 109 | 55 322 | 61 914 | 77 815 | 81 703 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 9 391 | 11 371 | 5 595 |

## Ledelse og styre

- Ragnar Melhus: Daglig leder og styrets leder
- Sverre Ragnar Dreier: Styremedlem
- Ieva Iskova: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Fabrikkveien 37, 4033 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.200 Teknisk prøving og analyse
- Etablert: 23.12.1985
- Tidligere navn: WEATHERFORD LABORATORIES (NORWAY) AS (2009 til 2019); WEATHERFORD LABORATORIES AS (2009); RESLAB RESERVOIR LABORATORIES AS (1995 til 2009)
- Aksjekapital: 1 625 160,7 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1986
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 9 av 323 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive reservoarteknisk laboratorievirksomhet, kjernebehandling, kjerneanalyser, geologisk preparering, kjernelagertjenester, konsulentvirk- somhet, produktutvikling og oppdragsbasert forskning og utvikling i form av prosjekter samt offshore virksomhet relatert til ovennevnte tjenester. Selskapet skal videre drive markeds- føring av produkter og tjenester og alt som står i forbindelse med dette, samt delta i andre selskaper.

## Siste endringer

- 11.04.2026: Revisor endret
- 11.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000602779&sokeverdi=938130027&spraak=nb)
- 11.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000167242&sokeverdi=938130027&spraak=nb)
- 21.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000796528&sokeverdi=938130027&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000688510&sokeverdi=938130027&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SCANTEST AS](https://www.norscout.com/no/company/825052852-scantest-as) | Stavanger | 11 | 21,4 mill. kr | +81,2 % |
| [INDUSTRIELL VANNBEHANDLING AS](https://www.norscout.com/no/company/998383285-industriell-vannbehandling-as) | Stavanger | 7 | 13,8 mill. kr | −0,3 % |
| [TOOLCHECK AS](https://www.norscout.com/no/company/931421239-toolcheck-as) | Stavanger | 5 | 9,31 mill. kr | +92 % |
| [SERTIFISERINGSORGANET FOR SAKKYNDIG VIRKSOMHET AS](https://www.norscout.com/no/company/980843378-sertifiseringsorganet-for-sakkyndig-virksomhet-as) | Stavanger | - | 2,53 mill. kr | −6,1 % |
| [RADIPRO AS](https://www.norscout.com/no/company/914791243-radipro-as) | Stavanger | - | 2,14 mill. kr | +1,0 % |
| [SIKKERT AS](https://www.norscout.com/no/company/917875421-sikkert-as) | Stavanger | - | 1,24 mill. kr | - |
| [PROTRACK AS](https://www.norscout.com/no/company/982588693-protrack-as) | Stavanger | - | 843 700 kr | −49,1 % |
| [FORUS EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/956825687-forus-eiendom-as) | Stavanger | - | 31 300 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
