---
title: "PROFILTEAM AS (938184275): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PROFILTEAM AS i Hamar hadde 223 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 70 ansatte. Daglig leder er Knut Guttorm Gjestvang. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/938184275-profilteam-as"
---

# PROFILTEAM AS

Produksjon av dører og vinduer av metall · Hamar · Etablert 1985

- Org.nr: 938 184 275
- Telefon: 62597100
- E-post: profilteam@profilteam.no
- Daglig leder: Knut Guttorm Gjestvang

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 223 mill. kr (−14,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 25,6 mill. kr (Margin 11,5 %)
- Ansatte: 70 (Opp fra 68 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 74
- oktober 2025: 68
- november 2025: 67
- desember 2025: 68
- januar 2026: 67
- april 2026: 69
- juli 2026: 70
- september 2026: 71
- oktober 2026: 70

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,5 % (meget god). Opp fra 8,8 % i 2024
- Likviditet: 1,61 (god). Opp fra 1,59 i 2024
- Soliditet: 38,5 % (god). Opp fra 32,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,9 % | 8,9 % | 8,8 % | 16,5 % |
| Driftsmargin | 3,8 % | 2,8 % | 3,4 % | 5,0 % | 11,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 10,4 % | 21,2 % | 25,1 % | 46,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,77 | 1,62 | 1,60 | 1,59 | 1,61 |
| Soliditet | 45,4 % | 39,0 % | 37,4 % | 32,6 % | 38,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,6 | 1,7 | 2,1 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 232 510 | 221 575 | 372 350 | 262 187 | 223 138 |
| Driftsresultat | 8 880 | 6 238 | 12 762 | 13 034 | 25 602 |
| Årsresultat | 7 112 | 4 901 | 10 037 | 12 008 | 22 119 |
| Driftsmargin | 3,8 % | 2,8 % | 3,4 % | 5,0 % | 11,5 % |
| Sum gjeld | 76 209 | 91 602 | 105 666 | 114 114 | 106 903 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 249 152 | 197 536 |
| Finansresultat | - | - | - | 1 818 | 2 680 |
| Resultat før skatt | 9 047 | 6 364 | 12 917 | 14 852 | 28 282 |
| Anleggsmidler | 7 828 | 7 486 | 5 992 | 2 221 | 1 986 |
| Omløpsmidler | 131 750 | 142 716 | 162 812 | 167 038 | 171 881 |
| Sum eiendeler | 139 578 | 150 202 | 168 804 | 169 259 | 173 867 |
| Egenkapital | 63 369 | 58 600 | 63 138 | 55 145 | 66 964 |
| Kortsiktig gjeld | 74 275 | 88 204 | 101 534 | 104 991 | 106 903 |
| Langsiktig gjeld | 1 935 | 3 398 | 4 132 | 9 123 | - |

## Ledelse og styre

- Knut Guttorm Gjestvang: Daglig leder
- Rune Steve Hardersen: Styrets leder
- Morten Paulsen: Styremedlem
- Torill Bekken: Styremedlem
- Hans Anders Nording: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Elvesletta 25, 2309 Hamar
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.120 Produksjon av dører og vinduer av metall
- Etablert: 16.12.1985
- Aksjekapital: 4 284 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1986
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [TALERA OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/927658135-talera-oslo-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 71 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å utvikle, produsere og selge fasader i stål, glass og aluminium og hva som hermed står i for- bindelse, herunder ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Siste endringer

- 01.10.2026: Regnskapsfører endret
- 30.09.2026: Ny forretningsadresse
- 11.02.2026: Styret endret
- 11.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 30.09.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000768836&sokeverdi=938184275&spraak=nb)
- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000496837&sokeverdi=938184275&spraak=nb)
- 29.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000807789&sokeverdi=938184275&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [T.L DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/926282859-t-l-drift-as) | Hamar | - | 5,54 mill. kr | +11,5 % |
| [GNOSJÖ KONSTSMIDE NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/992746084-gnosjo-konstsmide-norge-as) | Hamar | - | 2,89 mill. kr | −0,9 % |
| [HEDMARK LÅSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/982293235-hedmark-lasservice-as) | Hamar | - | 1,12 mill. kr | −3,4 % |
| [HAMJERN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/923483195-hamjern-invest-as) | Hamar | - | 636 696 kr | −44,9 % |
| [T.L GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926073044-t-l-gruppen-as) | Hamar | - | 65 772 kr | - |
| [T.L STÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/932585243-t-l-stal-as) | Hamar | - | 0 kr | - |
| [RAPP BOMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/922047774-rapp-bomek-as) | Bodø | 95 | 192 mill. kr | +13,9 % |
| [NORDAN RUBICON AS](https://www.norscout.com/no/company/971112298-nordan-rubicon-as) | Klepp | 68 | 224 mill. kr | +32,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
