---
title: "HANSET SAND AS (938621853): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HANSET SAND AS i Molde hadde 18,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Jan Erik Nerland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/938621853-hanset-sand-as"
---

# HANSET SAND AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Molde · Etablert 1986

- Org.nr: 938 621 853
- Telefon: 71 23 51 09
- Nettsted: [hansetsand.no](https://hansetsand.no)
- Daglig leder: Jan Erik Nerland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 18,8 mill. kr (−0,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,56 mill. kr (Margin −8,3 %)
- Ansatte: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −5,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 13,9 % i 2024
- Likviditet: 2,66 (meget god). Ned fra 4,94 i 2024
- Soliditet: 84,5 % (meget god). Ned fra 86,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,6 % | 8,0 % | 13,9 % | −5,8 % |
| Driftsmargin | −6,5 % | 6,7 % | 9,5 % | −0,9 % | −8,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 15,0 % | −6,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,21 | 1,01 | 2,16 | 4,94 | 2,66 |
| Soliditet | - | - | 60,8 % | 86,4 % | 84,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,6 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 17 912 | 25 674 | 21 473 | 18 857 | 18 762 |
| Driftsresultat | −1 173 | 1 711 | 2 037 | −179 | −1 563 |
| Årsresultat | −971 | 1 218 | 1 470 | 3 233 | −1 049 |
| Driftsmargin | −6,5 % | 6,7 % | 9,5 % | −0,9 % | −8,3 % |
| Sum gjeld | 7 659 | 9 539 | 12 632 | 3 606 | 3 079 |
| Sum driftskostnader | - | - | 19 435 | 19 036 | 20 325 |
| Finansresultat | - | - | −151 | 3 373 | 219 |
| Resultat før skatt | −1 245 | 1 561 | 1 886 | 3 194 | −1 345 |
| Anleggsmidler | 19 294 | 22 458 | 18 968 | 14 674 | 12 525 |
| Omløpsmidler | 5 802 | 5 735 | 13 287 | 11 788 | 7 362 |
| Sum eiendeler | 25 095 | 28 193 | 32 255 | 26 462 | 19 887 |
| Egenkapital | - | - | 19 624 | 22 857 | 16 808 |
| Kortsiktig gjeld | 2 628 | 5 675 | 6 148 | 2 386 | 2 770 |
| Langsiktig gjeld | 5 031 | 3 864 | 6 483 | 1 220 | 309 |

## Ledelse og styre

- Jan Erik Nerland: Daglig leder og styrets leder
- Erik Nerland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vistdalsvegen 1159, 6364 Vistdal
- Postadresse: Øvregardsvegen 56, 6364 Vistdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 21.04.1986
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1986
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: BØNDENES REGNSKAPSLAG SA
- Størrelse: Nr. 64 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av sandprodukter og alt hva dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000472673&sokeverdi=938621853&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000570952&sokeverdi=938621853&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [Molde Pukkverk AS](https://www.norscout.com/no/company/917850631-molde-pukkverk-as) | Molde | - | 17,9 mill. kr | −3,3 % |
| [BJERKELI SAND AS](https://www.norscout.com/no/company/921295227-bjerkeli-sand-as) | Molde | - | 605 044 kr | - |
| [NORSK MINERAL AS](https://www.norscout.com/no/company/987634316-norsk-mineral-as) | Molde | 8 | 13,2 mill. kr | −8,6 % |
| [BUGGE NATURSTEIN AS](https://www.norscout.com/no/company/912649377-bugge-naturstein-as) | Molde | - | 970 640 kr | −9,8 % |
| [AS MASKINSERVICE](https://www.norscout.com/no/company/932763664-as-maskinservice) | Gjøvik | 8 | 52,1 mill. kr | +26,7 % |
| [GRIMSBU GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/979932812-grimsbu-grus-as) | Folldal | 8 | 4,25 mill. kr | −0,7 % |
| [HERSTUA GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/853558052-herstua-grus-as) | Ullensaker | 9 | 15,3 mill. kr | +35,4 % |
| [LOFOTPUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/991497641-lofotpukk-as) | Vestvågøy | 7 | 38,4 mill. kr | +20,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.07.2026.
